poniedziałek, 24 września 2012

Poznaj Avon Colour część XI - Kolekcja Femme Fatale cienie do powiek /Get to know Avon part XI – Femme Fatale collection eye shadows

Hej,

Dziś zakończę moją serię postów na temat kolekcji Femme Fatale. Na deser zostały nam dwie paletki cieni do powiek. W katalogu 15 wejdą kolejne dwie wraz z serią Królowa Śniegu, ale nie jestem pewna, czy je zakupię.

Hey,

Today I’ll end my series of posts on the Femme Fatale collection. For dessert, we have two eye shadows palettes. In the 15 catalog there will be two new paletttes with the series of The Snow Queen, but I'm not sure I’ll buy it.


Kolory to/The colors are: Femme Fatale i Attraction.


I znów ta sama historia - po spojrzeniu w katalog zastanawiałam się, jak one będą wyglądać w rzeczywistości. W katalogu wyglądały tak/Again the same story - after looking in the catalog I was wondering how they will look in reality. In the catalog it looked like this:


Tym razem patrząc na zdjęcia stwierdziłam, że pewnie w miarę będą się zgadzać, ponieważ te cienie są z kolekcji, która w swoim założeniu, miała być wieczorowa. Nie sugerowałam się jednak tym, co modelka miała na oczach, ale tym, co było na pozostałych zdjęciach. Z resztą, spójrzcie:

This time, looking at the pictures I thought that probably colours will agree with catalog, because the shadows are from the collection, which in its conception, was to be for big nights. However, I didn’t suggest what the model has on eyes, but what was on the other pictures. Just take a look:Co tu mamy? /What do we have here?

Femme Fatale:

 • Biel, delikatnie  złamana ciepłym beżem, matowa/White, slightly broken with warm beige, matt

 • Stare złoto, satynowe/Old Gold, satin

 • Średni fiolet, matowy/Medium Violet, Matt

 • Ciemna, soczysta, brudna zieleń, wpadająca w czerń, z delikatnymi drobinkami, satynowa/A dark, juicy, dirty green, which enters in black, with subtle flecks, satin


Attraction:

 • Ciepły, brzoskwiniowy beż, satynowo-perłowy/Warm, peach beige, satin-pearl

 • Ciemny brąz kawowy, satynowo-perłowy/Dark coffee brown, satin-pearl

 • Pomarańczowo złoty kolor, satynowo-perłowy/Orange golden colour, satin-pearl


 • Czerń złamana granatem, mat z błyszczącymi drobinkami/Black broken with navy blue, matte with shiny flecks

Po pierwsze ostrzegam, że nie są to paletki dzienne. Są to typowo wyjściowe zestawy cieni. Chyba, że ktoś na co dzień nosi oczy w tak mocnych kolorach. Paletki świetnie nadają się do makijażu typu smoky eyes, ponieważ dobrze się rozcierają, nie są bardzo mocno napigmentowane i dają dość ciekawy efekt końcowy. Jeśli szukacie mocnej pigmentacji, to te dla mnie są na poziomie średni, leciutko w mocny.

First, be warned that there aren’t day palettes. These are typically sets of big night eye shadows. Unless someone wears on the eyes so strong colors as the day make-up. Palettes are great for a smoky eyes makeup, because, they are not very much pigmented and give an interesting final effect. If you are looking for a strong pigmentation, these to me are at the medium level, slightly in the strong.

Femme Fatale:

 
Attraction:


Mnie bardziej przypadła do gustu kolorystycznie paletka Attraction, choć zieleń z Femme Fatale jest obłędna. Tu macie takie przykładowe Smoky wykonane tymi paletkami.

I'm more fond of the palette Attraction, although green from Femme Fatale is amazing. Here you have an example of Smoky made with this two palettes.

Femme Fatale:


Attraction:


Co wy na to?/What do you say?

Balck Cat (Kate)

8 komentarzy:

 1. moja mama używa tych cieni :) i chyba ja zacznę. super wyglądają ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Avon i ich rzetelność kolorów.
  Szkoda, że ten fiolet z Femme Fatale jest bardziej różowy ;) niż fioletowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? W rzeczywistości, jest to taki fiolet lawendowy. Nie mój typ, choć bardzo lubię fiolety :-)

   Usuń
 3. Mam poczwórne cienie z Avonu w odcieniach brązu, ale nie jestem zadowolona ze stopnia ich krycia. Ale w Twoim makijażu widzę, że te paletki są całkiem ok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paletka paletce nie równa. Uważam, że ogólnie paletki mają raczej średni poziom krycia i najlepiej jednak stosować do nich bazę. Są takie, które mają świetną pigmentację, a są takie, które doprowadzają mnie do szału, gdy po pół godziny stwierdzam,że nie mogę wydobyć koloru, albo nie da się ich za nic rozetrzeć :-)

   Usuń
 4. Kurde, ale rozbieżność z tymi kolorami z katalogu. Może graficy z Avonu mają coś z oczami. Albo są facetami i nie rozróżniają wielu odcieni? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tylu latach jestem do rozbieżności przyzwyczajona :-) Ale na kolory w katalogach pokazane trzeba zdecydowanie brać duuuuużą poprawkę ;-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...