wtorek, 26 czerwca 2012

Serum Azelo-Oliwkowe – podsumowanie/Azelo-Olive Serum - summary

Cześć,

Dziś takie małe podsumowanie produktu zakupionego z Biochemi Urody: Serum Azelo –Oliwkowego. Prosiła o nie Bobo w komentarzach pod postem o przygotowaniu serum.

Hi,

Today, such a small summary of product purchased from Biochemi Urody: Azelo-Olive Serum.
Bobo asked for it in the comments below posts about the preparation of serum.Cytując Biochemię Urody Serum Azelo – Oliwkowe:
-          normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza przetłuszczanie się skóry tłustej,
-          działa antybakteryjnie i antyseptycznie, wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń skóry i wyprysków trądzikowych,
-          sprzyja oczyszczeniu i zwężeniu porów skóry,
-          wykazuje silne działanie gojące i przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, wzmacnia cerę naczynkową,
-          wspomaga redukcję przebarwień zarówno pozapalnych powstałych po zmianach trądzikowych lub po mechanicznych uszkodzeniach skóry, jak również przebarwień pigmentacyjnych posłonecznych i związanych ze zmianami hormonalnymi (ostuda-melazma pojawiająca się w okresie ciąży, podczas terapii lekami hormonalnymi, menopauzy, w zaburzeniach endokrynologicznych),
-          dodatkowo serum nawilża, poprawia barierę lipidową skóry oraz chroni przed wolnymi rodnikami, może być stosowane zamiast kremów, jako lekki nawilżacz dla cery tłustej i trądzikowej. (źródło: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html)

Citing Biochemia Urody of the Azelo– Olive Serum:
-          normalizing the functioning of sebaceous glands and reducing oily skin becoming oily,
-          acting antibacterial and antiseptically, promotes healing minor damages of the skin and acne breakouts,
-          it helps in cleaning and narrowing pores,
-          it demonstrating strong healing action and anti-inflammatory action, soothes irritation and redness, improves the complexion of skin with redness,
-          supports the reduction of both post-inflammatory hyperpigmentation caused by acne or changes after mechanical damage of the skin, as well as discoloration and pigmentation after sun and to hormonal changes (chloasma, melasma appears during pregnancy, the hormonal drug therapy, menopause, endocrine dysfunction),
-          in addition, serum moisturizes, improves skin's lipid barrier and protects against free radicals, can be used instead of cream, as a light moisturizer for oily skin and acne. (source: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html)


Moje serum przygotowałam 24.03.2012. Wg opisu miałam go 45 ml. Skończyłam je używać 24.06.2012 przy codziennym stosowaniu wieczorem zamiast kremu na noc. Z tego opakowania zrobiłam 2 odlewki dla koleżanek z pracy. Praktycznie używałam go pełne 3 miesiące.

I prepared my serum 24.03.2012. According to the description I had it 45 ml. I finished to use it 24.06.2012 at everyday applying during the evening instead of the night cream. I made from this container two ingots for friends from work. Practically I used it a full 3 months.


Z serum jestem zadowolona. Moja skóra to mieszana, z wyraźnie zaznaczoną strefą T, z tendencją do zaczerwienień i sporadycznie wypryskami. Już na początku stosowania zauważyłam błyskawiczną zmianę w gęstości skóry – szybko się podniosła i dość dobrze napięła. Mam tendencję do zaczerwienień a czasem do wyprysków. Przez ostatnie 3 miesiące zaczerwienienia się zmniejszyły, a wypryski praktycznie się nie pojawiały. Serum zdecydowanie przyspieszało gojenie się stanów zapalnych. Co do porów, to tu aż takich efektów nie zaobserwowałam, ale zmniejszyły się. W opisie serum napisano, że na efekty będzie trzeba czekać 3 miesiące – ja u siebie widziałam już po 2 tygodniach.

I'm happy with serum. My skin is combination with the clearly marked T-zone, tendency to redness and occasionally spotty. At the beginning of the application I noticed an instant change in the density of the skin - quickly stood up and stretched well enough. I have a tendency to redness and sometimes pimples. For the past three months it decreased redness and pimples practically didn't appear. Serum definitely speeds up the healing of inflammation. Regards leeks, I didn't observe such effects, but they were reduced. In the serum description they wrote that it would be necessary to wait for effects 3 months - I've seen them at my skin after two weeks.

Wyszperałam dla was zdjęcie które robiłam do testu kremów BB z okresu przed używaniem serum oraz zrobiłam sobie zdjęcie rano po ostatnim użyciu serum. Nie wiem, czy zauważycie różnice – ja ją odczułam :-) Moja ocena tego serum jest zdecydowanie pozytywna. Możliwe, że do niego wrócę.

I dug out a picture for you which I did to the test of BB creams in the period before the use of serum and I took a photo of myself in the morning after the last use serum I don't know, whether you will notice differences - I felt it : -) My rating of this serum is definitely positive. Perhaps I will return to it. 


Próbowaliście tego serum?/Have you tried this serum?

Black Cat (Kate)

14 komentarzy:

 1. Niestety nie próbowałam serum za to z Biochemią urody mam również jakąś nie wielką styczność. Moim zdaniem na zdjęciu rzeczywiście widać niesamowitą poprawę i oznacza to, że również jest bardzo skuteczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Różnica zdecydowanie jest i jestem z niej bardzo zadowolona :-)

   Usuń
 2. Kochana, bardzo Ci dziękuję za tę recenzję :* na zdjęciu rzeczywiście widać poprawę, zwłaszcza jeśli chodzi o zniwelowanie zaczerwienienia! Sama zaczęłam stosować serum wczoraj, na razie na dzień i na noc (pod krem). Zobaczę jak się będzie spisywać i ewentualnie zacznę dawać tylko na dzień lub tylko na noc i być może czasem bez kremu, zobaczymy. Nie wiem tylko na razie czy drugie opakowanie (zestaw tego samego serum, ale zapas) powinnam trzymać w lodówce. Na razie je mam w ciemnej szufladzie, jest oczywiście niezrobione czyli składniki nie zostały wymieszane. Gdybym je wymieszała to trzymałabym serum w lodówce, a tak to nie wiem :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Nie ma za co :-) Jeśli Cię to interesuje, to niedługo będzie kolejna recenzja z Biochemii Urody :-) Co do przechowywania półproduktów do tego serum Biochemia pisze: "W szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach; w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25°C, w ciemnym i suchym miejscu; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. - Trwałość zestawu 6 miesięcy, gotowego produktu - 6 miesięcy"

   Usuń
  2. super, bardzo Ci dziękuję :)

   Usuń
  3. Black Cat (Kate): Nie ma za co -teraz czekam na Twoją recenzję :-)

   Usuń
  4. Podejrzewam, że będzie jak tylko skończę serum (a dopiero zaczęłam) :)

   Usuń
  5. Black Cat (Kate): Nie martw się, poczekam :-) Jestem bardzo ciekawa, czy innym pomoże tak jak mnie :-)

   Usuń
 3. Serum w bardzo widoczny sposób poradziło sobie z zaczerwienieniami. Widac poprawę i to na duży plus. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Tak, też się cieszę, ale niestety zdjęcia nie oddają faktycznego stanu skóry, który jest duuużo lepszy :-)

   Usuń
  2. To prawda :) Potwierdzam, skórę masz naprawdę w świetnym stanie

   Usuń
  3. Black Cat (Kate): Dziękuję

   Usuń
 4. 3 miesiące...kurcze. Dobrze, że u Ciebie rezultaty było widać dużo wcześniej. Może jakbyś przedłużyła kurację to byłoby jeszcze lepiej? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Wiesz, pewnie tak :-) Ale mam w zapasie jeszcze jedno serum odbudowujące i olejek tamanu z odżywczym żelem hialuronowym... Może trafię na coś co będzie jeszcze lepsze? :-) Poszukam i kto wie, pewnie podzielę się na blogu spostrzeżeniami. Podejrzewam, że do niego wrócę :-) Swoja drogą, myślałam nad kolejnymi postami z BU...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...