poniedziałek, 11 czerwca 2012

Mycie pędzli w płynie Kryolan/Washing brushes in Kryolan brush cleanser

Wszystkie z was, które posiadają pędzle wiedzą jak niezbędne dla nas jest regularne mycie pędzli. Nakładamy nimi na twarz różne kosmetyki, które potem na nich zostają i stają się siedliskiem bakterii. Sposobów na czyszczenie pędzli znajdziecie mnóstwo: mycie szamponem, robienie domowego płynu do pędzli, setki środków do czyszczenia itd. itp. Każdy z nas ma jakąś swoja metodę. Próbowałam wiele płynów i technik aż zdecydowałam się na płyn do czyszczenia pędzli marki Kryolan, o którym pisałam wam w ulubieńcach roku 2011.

All of you which brushes have know how regular washing brushes is essential for us. We are putting with them different cosmetics to the face, which then are staying on them and are becoming a settlement of the bacterium. You will find many ways to deal with cleaning brushes: washing with shampoo, doing home liquid to brushes, hundreds of cleaning products, etc., etc. Each of us has some method. I tried a lot of liquids and techniques until I decided on Kryolan brush cleanser about which I wrote you in 2011 favourites .
 

źródło/source: http://www.kryolan.pl/

Płyn kupiłam w sklepie Lady Make-up w pojemności 500 ml za około 75 zł – wiem, dużo. Co mnie w nim urzekło? Pędzle pięknie się doczyszczają, są zdezynfekowane, schną błyskawicznie i płyn jest wielorazowego użytku. Tak wygląda moje opakowanie płynu

I bought this cleanser in the Lady Make-up shop in 500 ml for about PLN 75 - I know, a lot. What captivated me in it? Brushes are clean, disinfected, drying in a flash and liquid is reusable. So this is how my container of liquid looks like.


Skład/Ingredients


A teraz pokażę wam jak czyszczę nim moje pędzle :-)/And now I will show you how to clean my brushes with it :-)


Wlewam płyn do plastikowego pojemniczka./I am pouring liquid into the plastic containerMaczam brudne pędzle w płynie wypłukując resztki kosmetyków do momentu, aż będą czyste, co jakiś czas odciskając płyn o brzeg pojemniczka.

I am dipping dirty brushes in liquid rinsing remains of cosmetics out to the moment, until are clean, every now and then squeezing liquid against the rim of the container.

Grubsze pędzle na koniec dociskam lekko ręcznie. /In the end I am pressing thicker brushes lightly by hand


Następnie leciutko odciskam nadmiar płynu w ręcznik papierowy po czym klasycznie wycieram w suchy papierowy ręcznik resztkę płynu./Next I am impressing very lightly the excess of liquid into the paper towel and then classically I am wiping remains of liquid into the dry paper towel.
Zostawiam na papierowym ręczniku do wyschnięcia. Grube pędzle typu podkładowe np. Hakuro H51 schną maksymalnie do 3 godzin, pędzle do cieni w porywach do godziny.

I am leaving on paper towel to dry. Thick brushes of the type foundation e.g. Hakuro H51 are drying up to 3 hours max shadow brushes up to the hour.


Brudny płyn przelewam do pustej zakręcanej buteleczki i zostawiam na dzień./I am pouring dirty liquid into an empty bottle, screw on and I am leaving for the day.
Tak wygląda buteleczka następnego dnia :-) Jak widać cały brud z pędzli osiadł na dnie buteleczki./This is the bottle the next day :-) As can be seen entire dirt from brushes settled at the bottom of the bottle.


Delikatnie przelewam czysty płyn do drugiej buteleczki uważając, by wytrącony brud nie przelała się razem z czystym płynem. Osad z dna wraz z resztką płynu wylewam.

I am pouring gently clean liquid to the second bottle, being careful not to pour dirt knocked out oneself together with clean liquid. Along with remains of liquid I am pouring dirt out of the bottom.Czysty płyn wykorzystuję przy kolejnym myciu pędzli./I am using clean liquid at next cleaning brushes.


Pamiętajcie po myciu pędzli szybciutko umyć ręce i posmarować kremem do rąk. Płyn zawiera sporą ilość alkoholu./Remember after washing brushes to wash one's hands quickly and to apply hand cream. Liquid contains a large amount of alcohol.

A wy czym czyścicie wasze pędzle? :-)/And you, with what are you cleaning your brushes? : -)  

Black Cat (Kate)

12 komentarzy:

 1. Może się skuszę na ten płyn.. Póki co myję szamponem ,ale ciężko schodzi fluid ;/

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Mnie bardzo dobrze czyście pędzle i do tego bardzo dobrze je dezynfekuje. Jeśli masz problemy z doczyszczeniem pędzli po podkładzie, do zdecydowanie polecam :-)

   Usuń
 2. Ja tak samo robię z izopropanolem. Tyle, że kupiłam go raz kupę czasu temu w wersji 5 litrowej :P Ale na to "oczyszczanie" płynu z osadu nie wpadłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Te 5 litrów to na zapas? XD On się sam oczyszcza :-)I starcza na długo :-)

   Usuń
  2. Kupowanie mniejszej pojemności mi się zupełnie nie opłacało. Poza tym już zużyłam prawie połowę, ale w sumie mam go chyba z pół roku.

   Usuń
  3. Black Cat (Kate): Jak kiedyś skończę Kryolana, to może spróbuję izopropanol :-)

   Usuń
 3. Super!!:) Chyba zakupię sobie ten płyn:) Widzę, że masz kilka moich ukochanych pędzli:) Pozdrawiam i będe zaglądać!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Dziękuję bardzo :-) Zapraszam serdecznie do zaglądania :-)

   Usuń
 4. jeszcze i to przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Black Cat (Kate): Koniecznie trzeba pędzle czyścić :-) A z tego płynu jestem bardzo zadowolona :-)

   Usuń
 5. o z nieba mi spadła ta recenzja, potrzebuję coś dobrego, ale piszesz, że lepiej na kryolan się skusić, może zacznę od Inglota:]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wygrał zdecydowanie Kryolan :-) Po prostu pędzel po nim są super czyste i nie są zniszczone :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...