sobota, 1 października 2011

Stare/nowe – reanimacja kolczyków/ Old/new – earrings renewal

Cześć,

Mówiłam wam, że lubię biżuterię. Niestety sztuczna biżuteria ma to do siebie, że szybko traci swój urok. Można ją kupić za niewielkie pieniądze, ale trwałość takiej ozdoby pozostawia wiele do życzenia. Czy zawsze trzeba od razu ją wyrzucić? Odpowiedź brzmi – niekoniecznie. I wcale nie trzeba posiadać niewiadomo jakich zdolności, czy sprzętu. Kiedyś raz wykonałam eksperyment na kolczykach, które pomimo mojej wielkiej do nich słabości nie nadawały się już do noszenia. Obecnie mają się bardzo dobrze i często wiszą w moich uszach. Oczywiście nie wszystko da się reanimować, ale jak się nie ma nic do stracenia, to można przecież spróbować :-) Ponieważ mam właśnie parę kolczyków, które straciły swój urok poddam je reanimacji. Potrzebujemy odrobinę czasu, cierpliwości i.... lakier do paznokci w ulubionym kolorze :-)

Hi,

Few post away I told you, that I like jewellery. Unfortunately costume jewellery loose their good look very quick. You can buy it cheap, but the quality of it leaves a lot to be desired. Do we always have to throw it to garbage? The answer is - not necessarily. You don’t need to have any special skills or equipment. I did a little experiment with my beloved earrings ones. They were so washed out, that I couldn’t wear them. Now I’m wearing them very often. You know, not every costume jewellery can be renew, but if you have nothing to loose, why don’t you try to do something about it? I have pair of unwearable earrings, that lost their charm and I will renew them. All we need is some time, patience and..... a nail polish in your favourite colour :-)

Tak wyglądają te kolczyki. Jak widać metal zmienił swój kolor – wytarły się.
This is how my earring look – metal changed colour – it just washed out.

Do reanimacji wybrałam czerwony, po nałożeniu jednej warstwy półprzejrzysty, lakier do paznokci, ponieważ kolczyki mają lekkie załamania a chciałabym je zachować. Można użyć lakieru z brokatem.


To do my renewal I choosed red  - after laying one coat halftransparent - nail polish, because this earrings have some bends and I would like to keep them. You also can use a nail polish with glitter.


Praca w toku..../Work in progress....
Efekt finalny :-)/ Final effect :-)P.S. Jak się znudzi kolor można go zawsze zmyć i nałożyć inny :-)

P.S. If you get bored with colour, you can always remove it with nail polish remover and change it for another one :-)


Życzę dobrej zabawy/Have fun :-) 

Black Cat (Kate)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...