niedziela, 28 kwietnia 2013

Moja pielęgnacja skóry/My skin care

Cześć,

Dziś będzie post na  temat mojej pielęgnacji. Jak wiecie, skończyłam test kremów BB (choć jeszcze nie było podsumowania ;-)) i obecnie weszłam w nowy system pielęgnacji. Postanowiłam wzorować się na azjatycki systemach - czyli wielowarstwowym nakładaniu produktów. W Polsce sklepy z azjatyckimi kosmetyki nie mają w swoich ofertach całych serii pielęgnacyjnych, jakie azjatyckie firmy często tworzą. Mnie zainteresował pomysł nakładania kosmetyków warstwami i postanowiłam dać mu szansę.

Hi there,

Today  will be post about my skin care. As you know, I finished the BB creams’ test (but there wasn’t summary yet ;-)) and now I entered into a new system of skin care. I decided to take inspiration from the Asian systems - a multi-layered applyg products. In Poland, the Asian cosmetics stores do’t have in their assortment whole series of treatments that Asian companies often create. I took interest in the idea of ​​the layers application of cosmetics and I decided to give it a chance.

Produkty, jakie używam do pielęgnacji, to nie tylko kosmetyki azjatyckie :-) Czytałam kilka artykułów na temat tego, jak wygląda taka pielęgnacja i metodą prób i błędów stwierdziłam, że złożę sobie zestaw dla siebie z tego, co mam w dostępie. Jest to moja własna inwencja twórcza, a nie opracowany przez znawców systemu. Samą pielęgnację podzieliłam na dwie części – dzienną i wieczorną. Co w skład każdej wchodzi?

Products that I use to skin care, are not just Asian cosmetics :-) I've read some articles about what this kind of skin care looks like and by trial and error method, I found that I’ll create a set for myself with products that I have access to. This is my own creativity, and not a system developed by experts. I divided the same skin care into two parts - the day and evening. What can be found in each part?

Dzień/Day
 • Skin79 Smart Clear Moisture Cleansing Foam
 • Hydrolat lawendowy/Lavender Hydrolate
 • Woda termalna Avene/Avene Thermal Water
 • Holika Holika Vita Up Facial Water Violet
 • Biotherm Skin Ergetic serum/Biotherm Skin Ergetic Serum
 • Flos-Lek Żel ze świetlikiem lekarskim i chabrem bławatkiem do powiek i pod oczy/Flos-Lek Lid & under eye gel with eyebright and cornflower
 • Mizon Snail Recovery Gel Cream
 • Balsam do ust Tisane/Tisane Lip Balm
 • Krem BB/BB Cream

Do tego dwa razy w tygodni rano używam Ginvera Green Tea Whitening Marvel Gel./For this two times a week in the morning I use Ginvera Green Tea Whitening Marvel Gel.


Odnośnie tej pielęgnacji, po zużyciu serum z Biotherm i kremu do twarzy, zamienię je na/Regarding to this skin care, when I’ll use up the Biotherm serum and the face cream, I’ll change them to:
 • Put&Rub ekoAmpułka 1
 • Ginvera Green Tea Refreshing Brighen Up Day Cream SPF 15

Te produkty czekają na swoją kolej, choć przyznam, że jest duża szansa, że wrócę do obecnie używanych :-)/These products are waiting for their turn, but I admit that there is a good chance that I’ll return to the currently used :-)

Noc/Night

 • Bioderma Sensibio czerwona/Bioderma Sensibio red
 • Suiskin Deep Sea Water (olejek do twarzy/the face oil)
 • Suiskin Smoothing K Toner
 • Holika Holika Vita Up Facial Water Orange
 • Holika Holika One Solution Anti Wrinkle serum
 • Estée Lauder Advance Night Repair Eye
 • Mizon Returning Starfish Cream
 • Pat&Rub pielęgnacyjny balsam do ust pomarańczowy/Pat&Rub orange care lip balm

Do tego/For this:
 • dwa razy w tygodniu Skin 79 Crystal Peeling Gel/twice a week Skin 79 Crystal Peeling Gel,
 • dwa razy w tygodniu maseczka typu Sheet Mask/twice a week Sheet Mask,
 • trzy razy w tygodniu Pat&Rub Piling(!) do ust pomarańczowy/three times a week, Pat & Rub Orange Peeling for lips,
 • raz w tygodniu Lioele Vita Shake Pack/once a week Lioele Vita Shake Pack,
 • raz w tygodniu Purederm Wrinkle Reducer Gel Patches/once a week Purederm Wrinkle Reducer Gel Patches,
 • raz w tygodniu Biochemia Urody Maseczka Morska/once a week Biochemia Urody Marine Mask

Odnośnie tej pielęgnacji, po zużyciu kremu do twarzy i Estée Lauder Advance Night Repair Eye, zamienię je na/ Regarding to this skin care, when I’ll use up the face cream and Estée Lauder Advance Night Repair Eye, I’ll change them to:
 • Juvena Skin Energy Moisture Eye Cream
 • Ginvera Green Tea Refreshing Reapir & Nourish Night Cream

Wiadomo, że pewnie będę wstawiać nowe produkty, zmieniać je, wracać do wcześniej używanych. Ciągle myślę jeszcze nad dodaniem filtru UV i PA. Wszystko jest w fazie projektu i tak naprawdę nie wiem, na ile się to sprawdzi.System ten używam coś koło miesiąca i jak do tej pory się sprawdza, choć to zdecydowanie za wcześnie, żeby cokolwiek mówić o nim. Jak poużywam go kilka miesięcy, to będzie można się wypowiedzieć.

It’s certain that I will probably put some new products, modify them, return to previous used. I still think of the addition of UV and PA filter. Everything is in the planning stage and I don’t really know how it will go. This system I use something like a month and so far it works, though it's far too early to say anything about it. When I’ll use it for a few months, then I will be able to say more about it.


Czy zajmuje mi to dużo czasu? Rano 5-7 minut :-) Wieczorem różnie, ponieważ czasem maseczki nakładam, ale wszystko robię w międzyczasie pomiędzy zwykłymi czynnościami, więc nie odczuwam tego jak zabieracz czasu :-) Bez maseczek tyle co rano :-) To było by  na tyle.

Does it take me a long time? Morning 5-7 minutes :-) In the evening differently, because sometimes I use masks, but everything I do in the int between regular activities, so I don’t feel like this is some kind of time taker :-) Without masks as much as in the morning :-) That’s it.

Pytanie do was – czy chcecie, żebym wam pokazywała wyżej wymienione kosmetyki w formie recenzji? O ile toniki, mgiełki, i maseczki spokojnie mogę opisać, kremy są stosowane na sera, więc nie wiem, czy opinia będzie wymierna, Dlatego takie pytanie do was :-)

A question for you - Do you want me to show you cosmetics mentioned above in the form of reviews? While tonics, mists, and masks I can safely describe, creams are applied on serums, so I don’t know if that opinion is rational, therefore, such a question for you :-)

Black Cat (Kate)

17 komentarzy:

 1. Świetny post Kociaku, ale Ty tego masz :) Ja tam tylko nivea na buziola nakładam , minerałek i tyle, a do zmywania woda :D U mnie to jak w średniowieczu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję :-) Cieszę się, że Ci przypadł do gustu :-) No troszkę mam, ale na pielęgnację dzielnie odkładałam dość długo i stopniowo ją kompletowałam a teraz zużywam :-)
   Prawie jak asceza XD

   Usuń
 2. Tylko 5 - 7 minut?? Jestem pod wrażeniem :-)
  Chętnie poczytałabym recenzje poszczególnych kosmetyków ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No udało się w takim czasie wyrobić :-)
   Wezmę to pod uwagę :-)

   Usuń
 3. A więc to tak :) ! U mnie warstwowanie niestety sie nie sprawdza ale jeszcze szukam sposobów. Tez sie przymierzam do podobnego postu ;))) pewnie ze recenzje mile widziane :)! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to właśnie tak :-)
   No widzisz, ja szukam aż znajdę właściwe produkty :-)
   Będę czekać na Twój post :-D
   Ok, 2 głosy za recenzjami :-D
   Pozdrawiam :-)

   Usuń
 4. Gdzie kupiłaś ten zestaw do masek? miska itd....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był zestaw który kupiłam na Hipotecznej w Hurtowni Edith - tam gdzie Kryolana :-)

   Usuń
  2. Dzięki Ci dobra kobieto! Mam ostatnio problem z idealnym ukręceniem alg :-) i mam nadzieję,że może ta magiczna miska lub mieszadełko mi w tym pomoże.

   Usuń
  3. A teraz jeszcze doczytałam o filtrach, które chcesz dodać do pielęgnacji. Ja ostatnio zakupiłam sobie :http://kikaytrekkie.blogspot.com/2012/12/review-tony-moly-uv-sunset-maximum-sun.html, chwilowo mogę powiedzieć ,że
   -fajnie się wchłania,
   -skóra nie świeci się .... jak wiadomo co :-), aczkolwiek taki satynowy połysk pozostaje
   -nie bieli skóry!!!!!

   Usuń
  4. Nie ma sprawy - trzeba sobie pomagać, nie? :-)
   Przejrzę ten filtr :-) Dziękuję :-)

   Usuń
 5. Sporo tego masz! Prawie niczego nie znam, więc bardzo chętnie zajrzę i poczytam. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję - przekonujecie mnie, żeby poszczególne produkty opisać :-)

   Usuń
 6. wow, you must be taking care of your skin really well. Good for you :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I'm trying now :-) I hope this make my skin real good :-)

   Usuń
 7. Recenzuj recenzuj :) A ja myślałam, że ja dużo używam. Mało tego, podziwiam Cię za systematyczność w peelingowaniu cery i używaniu maseczek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zrecenzuję :-) Uczę się systematyczności i pochodzę do tego, że jest to dla mojego dobra, dlatego daję radę :-)Nie jest to przykry obowiązek, to czysta przyjemność ;-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...