niedziela, 6 stycznia 2013

Pędzle – Maestro 497 rozmiar 12/Brushes - Maestro 497 in size 12

Cześć,

Ostatnio zauważyłam dwie rzeczy odnośnie pędzli: 1. Zaniedbałam ten dział (wstyd), 2. Pędzel Maestro 497 w rozmiarze 12 bardzo często pojawia się w moich tutorialach, dwa razy pojawił się w rocznych ulubieńcach, a dalej nie ma jego recenzji (wstyd x 2 T_T). Dlatego dzisiaj postanowiłam wreszcie to zmienić i w dzisiejszym poście pokażę wam jeden z moich zdecydowanie ulubionych pędzli :-)

Hi,

Recently I noticed two things about brushes: 1. Neglected this topic (shame), 2. Brush Maestro 497 in size 12 very often appears in my tutorials, twice appeared in the cosmetics favourite products, and still doesn’t have its review (shame x 2 T_T). So today I decided to finally change it, and in today's post I'll show you one of my favorite brushes ever :-)

Pędzel wykonany jest z naturalnego tlenionego włosia, bardzo miękkiego i delikatnego./Brush is made ​​of natural bleached hair, very soft and delicate.

Czarna, drewniana rączka ze srebrnym napisem 12 Maestro 497 posiada lekkie zgrubienie bliżej skuwki, dzięki czemu wygodnie trzyma się go w ręce. Pędzel mierzy 18,8 cm, długość włosia wynosi 17 mm, a szerokość 11 mm.

Black, wooden handle with a silver inscription 12 Maestro 497 has a slight bulge closer to the metal  top, making it comfortably to hold in hand. Brush measured 18,8 cm, the length of hair is 17 mm, the width of the hair is 11 mm.


Pędzel jest pędzlem typu płaskiego, o włosiu przyciętym owalnie. Spłaszczona skuwka powoduje, że pędzel nie odkształca się, bardzo równomiernie włosie rozkłada się w czasie pracy i nie odkształca się. 

Brush is a flat brush, with hair trimmed oval. Flattened metal top causes the brush is not deformed, hair distributed very evenly during work and doesn’t deform.
Włosie nie wypada podczas mycia, nie łamie się i nie odkształca. Jeśli chodzi o czyszczenie, to używam do pędzli płynu Kryolan i nie mam najmniejszego problemu. Pędzel schnie około 30 minut i jest czysty, zdezynfekowany, gotowy do użycia.

Hair doesn't come out during washing, doesn’t break and doesn’t deform. When it comes to cleaning, I use Kryolan brush cleanser and I have no problem at all. Brush drys about 30 minutes and is clean, disinfected, ready to use.


Widzieliście już, jak wielokrotnie go używałam do makijaży – nie bez powodu :-) Bardzo dobrze się nim nakłada cienie, można to zrobić bardzo równomiernie  i precyzyjnie. Jednak jego największa zaleta to rewelacyjne rozcieranie i cieniowanie. Dlatego też jest niezastąpiony przy tworzeniu makijażu typu „Smoky eyes”. Czasem używam go do nakładania rozświetlacza na twarz :-) Myślę, że nawet osoby, które nie używają pędzli na co dzień spokojnie byłyby w stanie wykonać nim prosty makijaż oka i szybko by się z tym pędzlem zaprzyjaźniły :-) Cena obecnie na stronie producenta to 27,00 zł, ale inwestycja zdecydowanie szybko się zwraca.

You have seen how many times I used it to make-up - not without reason :-) It applies eyeshadows very well, you can do it very evenly and precisely. However, the biggest advantage is the excellent shading and blending. Therefore, it’s indispensable to create a "Smoky eyes" make-up. Sometimes I use it to apply highlither on my face :-) I think even people who don’t use brushes on a daily basis would be easily able to make simple and fast eye make-up with it  and became friends with that brush :-) Price is currently on the producer's website 27,00 PLN, but definitely an investment quickly pays itself back.Zdecydowanie jeden z najbardziej przydatnych pędzli, jakie posiadam i jest podstawowym w moim zestawie pędzli do codziennego makijażu :-)

Definitely one of the most useful brushes that I have and it is a basic brush in set of brushes for my everyday makeup :-)

Black Cat (Kate)

18 komentarzy:

 1. A gdzie kupujesz pędzle? Internet czy sklepy stacjonarne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pędzle kupuję na internecie, ale nie zawsze u producentów. Są sklepy, które sprzedają po cenach producentów i nie trzeba zakładać konta, można robić zakupy jako gość. Ten kupiłam u Lady Make-up.

   Usuń
 2. Mnie już przeszedł zachwyt tym pędzelkiem. Po 1.5 roku użytkowania i prania w bardzo delikatnych płynach, włosie zrobiło się twarde, zaczyna się łamać i aplikacja cieni już nie przypomina tego wspaniałego doświadczenia jakim było malowania oka nowym właśnie pędzelkiem! Miałam jeszcze wersję z czarnym włosiem , ale wymieniłam ją w Sephorowej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja powiem tak - mój ma też około 1,5 roku i jest dalej mięciutki, nie łamie się i dalej mi służy tak jak gdy go kupowałam :-) Natomiast piorę go w Kryolanie a czasem w Inglocie i nic mu się nie dzieje.

   Usuń
  2. Widocznie trafiłam na jakiś wadliwy :-(
   Teraz mam ochotę potestować Hakuro.

   Usuń
  3. Ja za to mam z odpowiednim Maestro 497, a mianowicie Hakuro H79 problem. Od początku był twardszy, krótszy i inaczej się układał. Nie mniej jednak jakoś dawał radę. Po jednej z późnojesiennych sesji nie jestem w stanie go domyć z cienia do powiek i to jest dla mnie szokiem.

   Usuń
 3. znowu kusisz! Widzę, że dalej jesteś niegrzeczna w nowym roku;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ona sobie nie narzuciła takiej Sparty jak my z wydawaniem "mniej" ;D

   Usuń
  2. Beauty - no co Ty, ja bardzo grzeczna jestem - poczekaj na pierwszy Haul w tm roku :-) Wtedy możesz do mnie mówić, że nie jestem grzeczna XD

   Usuń
  3. Heaven - czy to znaczy że w przyszłym roku mam tylko 5 wystawić? :-)

   Usuń
 4. JA też mam swoje ulubione pędzle. Jeden mięciutki, specjalnie przeznaczony do pudru mineralnego, jeden do rózu, a reszta do oczu. Nie rozstaje się bez nich:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz :-) Czyli mało cieni, ale pędzle są :-) Bardzo fajnie :-) Pokaż je kiedyś :-)

   Usuń
 5. I think make-up brushes totally make the difference in make-up! Since I started using brushes I'm a much more proficient user and I used to.

  And I couldn't agree more with you: it's an investment that quickly pays itself. :)
  Have a lovely week!!

  xx, Sandra @ Blasfemmes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, brushes make a big difference. Make-up is more precise and looks more like pro :-)

   You too Sunshine :-)

   Usuń
 6. Chyba też go mam :P A nie jest tak, że nadaje się głównie do rozcierania jasnych delikatnych cieni? Bo zdaje się że w jakiejś recenzji gdzieś czytałam, że ciemne cienie się nim kiepsko blenduje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zacieram nim granice pomiędzy cieniami i nie mam z tym problemu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...