wtorek, 20 grudnia 2011

Seconhdhands hunting tips + ideal photos

Dzisiaj trafiłam na absolutnie idealną, cudowną spódniczkę w moim ulubionym, maleńkim ciucholandku - będzie w następnym poście - i pomyślałam sobie, że podzielę się z Wami moimi wytycznymi, którymi się kieruję, kupując w tego typu miejscach. Niektóre z moich koleżanek, wybierając się ze mną do outletów i secondhandów, zupełnie nie wiedzą, od czego zacząć; ja natomiast po dziesięciu minutach gorzko płaczę z powodu: ograniczonych funduszy (głównie) i braku dodatkowej pary oczu (też).

Today I've spotted most ideal, perfect skirt in my favorite little secondhand - I'll show it in the next post - and I thought, that I will share with you some tips, that I follow, shopping in places like that. Some of my friends, when they're going with me, just do not know, where and with what to start; Me, after ten minutes, I,m crying like a baby, because: I do not have enough money (mostly) and enough eyes to spot all this stuff (second).

Czym więc powinnyśmy się kierować?

So, what should we take into consideration?

1. Stan danej rzeczy./Condition of a clothing.

To może banalne, ale czasem obserwuję dziewczyny, które biorą poplamione i podarte ciuchy, nie zwracając uwagi na to, czy plamy zejdą, albo takie, które są straszliwie zniszczone, (tylko dlatego, że kosztują złotówkę). Po co kupować coś, co i tak wyrzucisz?


It may be trivial, but sometimes I see girls buying stuff, that are  ripped or stained, and they seem do not care, if the stains will go off or not, or stuff, that are realy damadged (but they cost only 1 PLN!). Why buy something, that you will throw out right next day?

2. Rozmiarówka./Size.

Niektóre ciuszki w secondhandach tutaj są sprowadzane z GB, Niemiec i Francji. Upewnij się, że rozmiar 36 to na pewno 36 a nie 34!

Some clothes in secondhands here are from GB, Germany or France. Be shure, that size 36 is indeed 36, and not 34!

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzi, aby kupować rzeczy odrobinkę (ODROBINKĘ) większe. Styl oversize jest nadal modny!


But you can buy things a bit (A BIT) too big. The oversize style is still on top! 3. Twój własny styl./Your own style.

Wybieraj rzeczy, które w jakiś sposób uzupełniają Twoją garderobę lub odpowiadają Twojemu gustowi. Jeżeli na przykład wpadła Ci w oko różowa marynarka, a nie masz z czym jej nosić, nie kupuj, choćby była nie wiem jak tania.

Pick up clothes, which complement your wardrobe or they are just your style. If, for example, you like pink jacket, but you have nothing to wear with, do not buy it, no matter how cheap it is.

A teraz, kolejna część postu. Pamiętacie zdjęcie stąd? Robił je mój utalentowany kolega, Przemek. Oto kolejna fotka jego autorstwa!

And now, the other part of the post. Do you remember my pic from this post? It was made by my talented friend, Przemek. Here is the next pic, that he made!

Przemek jest autorem wielu pięknych portretów. Jeżeli chcecie obejrzeć więcej zapraszam na jego stronę:


http://przemyslawbak.com.pl/


Osobiście jestem fanką jego talentu.Przemek makes many beutiful portraits. If you would like to see more, visit his website. I personally am a big fan of his talent.Lots of Love!


Mia.

10 komentarzy:

 1. U look sexy sleepy on this pic :). I hope U don't mind me writing this - it's a compliment, of course :). Jen.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jen: thaks! :) It's all thanks to the pic's author, Przemek. I'll pass on those compliments to him :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinnas sobie zrobic cala pelna sesje. Jestes bardzo ladna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gość robi naprawde ładne zdjęcia :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ten fotograf zrobi Ci jeszcze jakies zdjecia? Bo tak mi sie wydaje, ze dobrze Cie "rozumie" i masz taki fajny wzrok, jak patrzysz w obiektyw, kiedy robi Ci zdjecia. Asia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Asiu: dziękuję :). A tę prośbę to już muszę skierować do szanownego fotografa :). Mia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś podobno mamy działać, ale skoro modelka się nie chwali to i ja się wychylał nie będę ;) A jak nam wyjdzie coś fajnego to może się pochwali ;) :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...