czwartek, 9 maja 2013

Pędzle – Hakuro H79/Brushes - Hakuro H79

Hej,

Wiem, że część z was czeka na recenzję pędzli Real Techniques. Na nią jednak musicie trochę poczekać, ponieważ chcę wam jak najlepiej móc o nich opowiedzieć. Miesiąc używania do za krótko. Nie mniej jednak postanowiłam dalej pisać wam o pędzlach, które używam od dłuższego czasu. Dziś na tapecie będzie pędzel Hakuro H79.


Hey,

I know some of you are waiting for a review Real Techniques brushes. However  you have to wait a little longer, because I want  to be able best to review them the best. Month of use is a  short time. Nevertheless, I decided to continue to write to you about the brushes that I use for a long time. Today, on the topic will Hakuro H79 brush.
Pędzel wykonany jest z naturalnego, tlenionego włosia kozy./Brush is made ​​of natural, bleached hair of goat.


Czarna, drewniana rączka ze srebrnym napisem Hakuro H79 mierzy 16,5 cm, średnica pędzla  wynosi 11 mm a długość włosia 15 mm.

Black, wooden handle with a silver inscription Hakuro H79 measured 16,5 cm, diameter of brush is 11 mm and hair length of 15 mm.
Pędzel jest pędzlem typu płaskiego, o włosiu przyciętym owalnie. Spłaszczona skuwka powoduje, że pędzel nie odkształca się, bardzo równomiernie włosie rozkłada się w czasie pracy i nie odkształca się. 

Brush is a flat brush, with hair trimmed oval. Flattened metal top causes the brush is not deformed, hair distributed very evenly during work and doesn’t deform.


Włosie nie wypada podczas mycia, ale niestety łamie się i odkształca. Jeśli chodzi o czyszczenie, to używam do pędzli płynu Kryolan i tu też pojawiają się problemy – po jednej z sesji z października zeszłego roku nie mogę go doczyścić. Pędzel schnie około 30 minut i jest gotowy do użycia.

Hair doesn't come out during washing, but it breaks and  deform. When it comes to cleaning, I use Kryolan brush cleanser and I have some problems here too – after one of the photo shoots in October last year I still can’t wash it clean. Brush drys about 30 minutes and is ready to use.


Co o nim myślę – nie jestem nim zachwycona. Pewnie wiele osób wie, że to główny rywal dla pędzla Maestro 497 rozmiar 12 (<-klik). Czym się różnią więc? Dobrze się nim nakłada cienie, można to zrobić bardzo równomiernie. Oczywiście nadaje się również do rozcierania i cieniowania. Niestety, włosie jest dość twarde i ostre a ja bardzo nie lubię kłucia w powieki. Do tego włosie się lekko odkształca i łamie.  No i czyszczenie...  Jest znacznie tańszy od Maestro 497, bo kosztuje 16,50 zł. Owszem, używam go do makijaży, ale czegoś mu jednak brakuje.

What do I think of it - I'm not impressed with it. I guess a lot of people know that the main contender for the Maestro 497 brush in size 12 (<-click). What is the difference then? It applied well eye shadows, you can do it very evenly. Of course, it’s also suitable for blending and shading. Unfortunately, the hair is quite taft and sharp and I really don’t like pricking in my eye leads. For this the hair slightly deforms and breaks. And cleaning ... It’s much cheaper than the Maestro 497, because it costs 16,50 PLN. Yes, I use it for make-up, but something is still missing in this brush.

Ktoś używał?/Someone used it?

P.S. W niedzielę podsumuję wreszcie test kremów BB ;-)/P. S. On Sunday I finally summary BB creams test ;-)

Black Cat (Kate)

12 komentarzy:

 1. wygląda jak MACowa 217, którą uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem - wszyscy mówią, że są bardzo podobne :-) Niestety podejrzewam że tylko na podobieństwie w wyglądzie się kończy :-|

   Usuń
 2. Widzę , ze czarny kociak lubi pędzelki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad kupnem, ale odpuszczę. Dzięki za recenzję. Czekam ze zniecierpliwieniem na podsumowanie kremów BB :-)
  Ja walczę nadal :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzję pisałam właściwie z myślą o Tobie, ponieważ jak pisałam o Maestro 497, to mówiłaś, że masz na niego ochotę :-)

   Usuń
 4. ja jestem bardzo zadowolona z mojego Hakuro, na który mnie skusiłaś i w sumie to nie wiem jak bym teraz bez niego żyła;) ale ten sobie podaruję;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo niektóre Hakuro są genialne :-) I cieszę się, że Ci przypadł do gustu :-) Nie mniej jednak nigdzie nie ma tak, że wszystko jest idealne, prawda? ;-)

   Usuń
  2. no nigdzie, ale może to i dobrze, co byśmy robiły jakby tylko jedna firma była idealna;)

   Usuń
  3. Umarłybyśmy z nudów a blogosfera kosmetyczna ziałaby pustkami ;-)

   Usuń
 5. Bardzo lubię posty o pędzlach. Nie mam jeszcze żadnego Hakuro, ale sięgnę po takie ze sztucznego włosia.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...