czwartek, 11 lipca 2013

Pędzle - Real Techniques by Samantha Chapman Setting Brush

Hej,

Dziś przyszedł czas na drugi z pędzli Real Techniques by Samantha Chapman. Jest to pędzel, który używam od samego początku, ponieważ idealnie wpasował się w miejsce innego dotychczas regularnie przeze mnie używanego pędzla. Tak jak opisywany przez mnie wcześniej Stippling Brush (<-klik) należy do serii your finish/perfected. Dziś będzie o pędzlu Real Techniques by Samantha Chapman Setting Brush :-)

Hey,

Today it's time for the second brush Real Techniques by Samantha Chapman. This is a brush that I use from the beginning, because perfectly fit in place of another yet  regularly used brush. As described by me before Stippling Brush
(<-click) it's following series of your finish/perfected. Today we will be having a brush Real Techniques by Samantha Chapman Setting Brush :-)


Pędzel przychodzi do nas w plastikowym opakowaniu, na którym z przodu jest informacja, co to za pędzel, a z tyłu mam informację o Sam, o typie pędzla i jego zastosowaniu./Brush comes to us in a plastic package, in which on the front is the information what kind of brush it is, on the back have information about Sam, the type of brush and how to use it.
Pędzel składa się z aluminiowej różowej rączki, na której z jednej strony widnieje napis „Real Techniques by Samantha Chapman” a z drugiej „Setting  Brush”./Brush is made of an aluminum pink handle, that on the one side has an inscription "Real Techniques by Samantha Chapman" on the other, "Setting  Brush".
Pędzel zakończony jest gumową końcówką, która jest zupełnie antypoślizgowa. Niestety nie da się go na niej postawić :-|/Brush ends with a rubber tip that is completely non-slip. Unfortunately, it can't be put on it :-|


Pędzel zrobiony jest z dwukolorowego syntetycznego włosia typu Taklon (włosie ciemne z jasną końcówką) o bardzo miękkości i sprężystości. Nie ma jednak skuwki  - sam trzonek jest skuwką./Brush is made of two-tone synthetic Taklon type hair (hair dark with a light tip) that is  very soft and elastic. But there is no cap - the handle itself is a cap.


Z wymiarami miałam problem, więc mierzyłam sama (nie znalazłam ich w informacjach od producenta).  Rączka ma długość około 13 cm a włosie około 2,5 cm./I had problem with the dimensions, so I measured them myself (I didn't find them in the information from the producer). The handle length is about 13 cm and bristles about 2.5 cm.


Setting Brush jest pędzlem typu okrągłego o kształcie włosia ułożonym w kształt „jajeczka” wycieniowanego na odpowiedniej długości. Można go stosować do aplikacji pudru pod oczy (mój faworyt), nakładania precyzyjnie rozświetlacza, czy bronzera.

Setting Brush a round type brush with hair in the shape of the "egg" layered on the proper length. It can be used for applications powder under the eye (my favorite), applying precisely highlighter or bronzer.


Co ja o nim myślę? Bardzo się ucieszyłam, że taki pędzel znajduje się w kolekcji pędzli Real Techniques. Tak bardzo przyzwyczaiłam się do Hakuro H22, że miałabym problem bez takiego pędzla. Dlatego postanowiłam pokazać wam jak wygląda w porównaniu z  Hakuro H22 (<-klik). Jest mniejszy, trochę bardziej miękki i odrobinę bardziej poręczny. Używam go głównie do gruntowania korektora pod oczami pudrem, ale czasem nakładam nim rozświetlacz lub bardziej precyzyjnie bronzer.

What do I think about it? I was very happy that this brush is in the collection of Real Techniques brushes. I got so much used to Hakuro H22 that I would have the problem without this kind of brush. So I decided to show you how it looks compared to Hakuro H22 (<-click). It's smaller, a little softer and a little more handy. I use it mainly for priming corrector under the eyes with a powder, but sometimes iI aplly with it highlither or more precisely bronzer.Włosie nie wypada podczas czyszczenia, nie łamie się i nie odkształca.  Jeśli chodzi o czyszczenie, to używam zarówno płynu Kryolan jak i Inglota i oba sprawdzają się bardzo dobrze. Pędzel schnie około 30 minut przy Kryolanie, przy Inglocie do 10 minut.

Hair doesn't come out during washing, doesn’t break and doesn’t deform. When it comes to cleaning, I use both liquids Inglot and Kryolan and both perform very well. Brush dry about 30 minutes after Kryolan celaning and 10 minutes with Inglot.


Bardzo polubiłam ten pędzel – jest bardzo wygodny, poręczny, praktyczny i wielofunkcyjny, ale tak jak Hakuro H22 nie jest pędzlem niezbędnym. W Polsce kosztuje około 30,00 zł (Hakuro H22 kosztuje 27,00 zł). Na stronie producenta widnieje cena 8,00 $, a na youtubie znajdziecie tutorial Sam do Setting Brush (<-klik)

I liked this brush - it is very convenient, handy, practical and multi-functional, but like Hakuro H22 it isn't a brush, which is essential. In Poland it costs about 30,00 PLN (Hakuro H22 costs 27,00 PLN). On the producer website price is 8,00 $ and on youtube you will find  Sam's tutorial to Setting Brush (<-click)


Black Cat (Kate)

16 komentarzy:

 1. Gdy spojrzałam na same zdjęcia, ciężko mi było stwierdzić do czego służy pędzel o takim kształcie. Cieszę się, że dzięki Tobie uświadamiam sobie takie rzeczy :) Ja nakladam rozświetlacz pędzlem, którego używam do różu i jest on o wiele za szeroki. Ten wydaje się być idealny do rozświetlacza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest idealny :-) Mały sprytny i bardzo mięciutki :-)

   Usuń
 2. Słońce ....zjadło Ci przecinek i wychodzi na to,że pędzel na stronie producenta kosztuje 800$

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, a widzisz myślałam, że nie jestem głodna, a tu jednak XD
   Byłby to niewątpliwie super drogi pędzel - chyba bałabym się go używać XD

   Usuń
  2. Ha ha ha droższy od samochodu :-) Też bym się bała :-)

   Usuń
  3. Taki to nawet nie używać, a tylko oglądać przez szybę XD

   Usuń
 3. Genialny jest ten pędzel ;)


  W wolnej chwili zapraszam do mnie na news :*

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie wygląda! ja mam w podobnym kształcie, którego uwielbiam do nakładania pudru pod oczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie do tego go najbardziej lubię :-) Jest wprost do tego stworzony :-)

   Usuń
 5. Jeszcze bardziej miękki niż Hakuro? No nie wierzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzueki za porownanie z Hakuro :) chce sobie kupic jeden z nich i nie wiem który ale po Twoim poście chyba zdecyduje sie na RT :) Hakuro moze za jakis czas wlasnie do bronzera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co :-) Cieszę się, że mogłam pomóc :-) Jeśli będziesz mieć jeszcze pytania, to pisz :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...