wtorek, 18 czerwca 2013

Pędzle - Real Techniques by Samantha Chapman Stippling Brush

Cześć :-)

Nadszedł czas na pierwsze recenzje pędzli Real Techniques by Samantha Chapman. Jak wiecie, chciałam najpierw je trochę poużywać, dopiero coś o nich napisać. Minęły już dwa miesiące w ciągu których do codziennego makijażu używam tylko i wyłącznie tych pędzli, dlatego zaczynam powoli o nich pisać. Na pierwszy ogień pójdzie jeden z najpopularniejszych pędzli Stippling Brush.

Hi :-)

It's time for the first reviews of brushes Real Techniques by Samantha Chapman. As you know, I wanted first use them a little, then write about them. It's been two months within for everyday make-up I use only this brushes, so I can start slowly  write about them. The first one will be one of the most popular brushes Stippling Brush.


Pędzel przychodzi do nas w plastikowym opakowaniu, na którym z przodu jest informacja, co to za pędzel, a z tyłu mam informację o Sam, o typie pędzla i jego zastosowaniu./Brush comes to us in a plastic package, in which on the front is the information what kind of brush it is, on the back have information about Sam, the type of brush and how to use it.
Pędzel w wyglądzie jest trochę inny niż te, do których większość z nas jest przyzwyczajona. Pędzel składa się z aluminiowej różowej rączki, na której z jednej strony widnieje napis „Real Techniques by Samantha Chapman” a z drugiej „Stippling Brush”.

Brush in appearance is a little different than those to which most of us are used to. Brush is made of an aluminum pink handle, that on the one side has an inscription "Real Techniques by Samantha Chapman" on the other, "Stippling Brush".
Pędzel zakończony jest gumową końcówką, która jest zupełnie antypoślizgowa i umożliwia stawianie pędzla „na baczność” ;-)/Brush ends with a rubber tip that is completely non-slip and allows putting brush "at attention" ;-)


Pędzel zrobiony jest z dwukolorowego syntetycznego włosia typu Taklon (włosie ciemne z jasną końcówką) o bardzo miękkości i sprężystości. Nie ma jednak skuwki  - sam trzonek jest skuwką./Brush is made of two-tone synthetic Taklon type hair (hair dark with a light tip) that is  very soft and elastic. But there is no cap - the handle itself is a cap.


Z wymiarami miałam problem, więc mierzyłam sama (nie znalazłam ich w informacjach od producenta).  Rączka ma długość około 13 cm a włosie około 2,5 cm./I had problem with the dimensions, so I measured them myself (I didn't find them in the information from the producer). The handle length is about 13 cm and bristles about 2.5 cm.


Stippling Brush jest pędzlem okrągłym typu flat top – czyli pędzlem z włosem ściętym prosto./Stippling brush is a round flat top type brush - a brush with the hair clipped straight.


Ogólnie jego przeznaczenie to różnej maści wykończenie makijażu, choć dla mnie można nim nakładać płynne produktów typu róż, podkład, korektor, krem BB oraz rozświetlacze. /In general, this brush is for the various ways of makeup finish, but for me it can  applied with it liquid type products like blush, foundation, concealer, BB cream and highlighters.


Co ja o nim myślę? Gdy zabierałam się za pędzle do podkładów każdy użyłam raz i jakoś tak nie wiedziałam, który z nich bardziej męczyć ;-) Tu jednak wiedziałam, że ten was bardzo ciekawił, dlatego się za niego mocniej wzięłam. Nakładałam nim kremy BB, podkłady, podkłady mieszane z kamuflażami, płynne róże i rozświetlacze. Rewelacyjnie równo rozkłada wyżej wymienione produkty, praktycznie bez smug (przy mieszankach podkładów z kamuflażami czasami na nosie zostawały delikatne smugi). 

What do I think about it? When I started with foundation brushes  I used every just one time and somehow I didn't know which one try the most ;-) Here, however, I knew that you really been interested in this one, and therefore I use it most often. I apllied with it BB creams, foundations, foundations mixed with camouflage, liquid blushses and hightlighters. Sensationally evenly distributes the above products with almost no streaks (with mixtures of fundations with camouflage sometimes delicate streaks were left on the nose).


Włosie nie wypada podczas czyszczenia, nie łamie się i nie odkształca.  Jeśli chodzi o czyszczenie, to używam zarówno płynu Kryolan jak i Inglota i oba sprawdzają się bardzo dobrze. Pędzel schnie około godziny przy Kryolanie, przy Inglocie do 10 minut. Oczywiście wolę czyścić go w płynie Kryolana – wtedy jestem pewna, że jest czysty i zdezynfekowany.

Hair doesn't come out during washing, doesn’t break and doesn’t deform. When it comes to cleaning, I use both liquids Inglot and Kryolan and both perform very well. Brush dry about an hour after Kryolan celaning and 10 minutes with Inglot. Of course, I prefer cleaning it with the Kryolan's liquid - then I'm sure it's clean and disinfected.


Bardzo polubiłam ten pędzel – jest bardzo wygodny, poręczny, praktyczny i wielofunkcyjny. W Polsce kosztuje od 45-50,00 zł, w zależności od sklepu. Na stronie producenta widnieje cena 10,00 $, a na youtubie znajdziecie tutorial Sam do Stippling Brush (<-klik)

I liked this brush - it is very convenient, handy, practical and multi-functional. In Poland it costs about 45,00-50,00 PLN, depending on the store. On the producer website price is 10,00 $ and on youtube you will find  Sam's tutorial to Stippling Brush (<-click)

Myślę, że te pędzel wielu z was przypadnie do gustu :-)/I think it will suits the taste of many of you :-)

Black Cat (Kate)

18 komentarzy:

 1. lubię tego typu pędzle.. to był mój absolutny must have przy płynnych podkładach.. i są świetne do bardziej napigmentowanych róży :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajny pędzel - w jakimś stopniu zrekompensował mi ostawienie mojego ulubionego naj Hakuro H51 ;-) Natomiast duży plus daję mu za wielofunkcyjność :-)

   Usuń
 2. Bardzo lubię skunksy :-) Mam ochotę na MACowego :-P a generalnie mam teraz trochę tańszy odpowiednik niż w/w.....do podkładu go nie lubię natomiast do różu i bronzera sprawdza się wyśmienicie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz :-)A co do MACowego, trzeba spróbować się zgadać na kawę i dać Ci Twoją próbkę podkładu ;-)

   Usuń
 3. Ja używam go od niedawna i jak na razie mam mieszane uczucia;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś zastanawiałam się nad jego kupnem, ale nie byłam pewna jak sprawuje się włosie. Tzn. czy nie pierzy się. Ale teraz mam już pędzel do podkładów i nie zamienię go na żaden inny. :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, dobra - Ty mnie nie strasz XD Na razie nie zamienisz, ale to wszystko do czasu XD

   Usuń
  2. Prędzej mu (tfu tfu - odpukać!) włosie wypadnie niż go wymienię. :)

   Usuń
  3. Dobra, dobra - nie zarzekaj się, bo potem powiem - a nie mówiłam? XD

   Usuń
 5. a ja mam mieszane uczucia, bardziej mi on pasuje przy nakładaniu różu co do podkładów preferuje gąbeczkę BB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś mało mnie przekonują gąbki do podkładów, choć może kiedyś się skuszę na BB :-)

   Usuń
 6. Bardzo lubię ten pędzel, podobnie jak wszystkie RT, które posiadam. Ciągle przybieram się do zakupu dużego skunksa MAC;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pędzle z RT są bardzo fajne, bardzo podoba mi się ich jakość, wykonanie i łatwość wykonywania makijażu. Brakuje mi tylko mnogości rodzajów i rozmiarów :-)Jak kupisz MACowego skunksa daj znać ;-)

   Usuń
 7. Cały czas się waham między nim a typowym pędzlem do podkładu. Jeszcze teraz wyszła limitka bodajże od Sam z pędzlami z 2 rodzajów włosia...kuszą i kuszą :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, biała, ale jakoś tak bardzo mnie nie kusi. Zamierzam jednak mieć całś podstawową serię :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...