sobota, 14 stycznia 2012

Hair accesories 2012

Właśnie robię przegląd dodatków do fryzur - trendy na nadchodzące miesiące - i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobają. Część rzeczy zostaje z poprzednich sezonów, nadchodzi też kilka nowości. Oto krótka prezentacja, specjalnie dla Was.

Looking at hair accesories right now - trends for upcoming months - and I must say, that they match my taste pretty well. Some things are here to stay from last seasons, there will be some new stuff too. Here's a short review, just for you guys.


Icon
Czas zapomnieć o "najbezpieczniejszych rozwiązaniach. czas na eksperymenty! Jak możecie zauważyć, kolory i ćwieki nie będą obecne wyłącznie na ciuchach.


It's time to forget about "always going for the safest style solution". It's time to experiment! As you can see, colours and studs are on the top not only on your outfits.Wspominałam w poprzednim poście, że wraca moda na lata 60. No i proszę! Duże kokardy, opaski ze wstążkami wracają do łask! Urocze! I jakie kobiece.As I mentioned in my previous post, sweet 60's fashion is coming back. Well, there you have it! Big bows, headbands with ribbons are here again! So sweet! And more feminine than anything.Really cute!

Nowym trendem są kwiaty, ale nie noszone pojedynczo - to już przecież było - ale jako wianki lub po prostu w większych ilościach, wpięte z boku głowy. Uwaga! Trend nie popularyzowany na wieczór, a na co dzień!

The new thing are flowers, but not worn single - it was popular once - but as garland or just in greater amount, cliped to the side of your head. Important! This is not evening trend - it's a daily one!


Jak podobają Wam się akcesoria do włosów proponowane na najbliższy czas? Ja jestem zachwycona i zamierzam zaadaptować na własne potrzeby.

How do you like the hair accesories, proposed for upcoming months? I just love them and surely will adapt them to my own needs :).Lots of Love!

Mia.

1 komentarz:

  1. Swietny ma kolor wlosow ta ruda :D. Opaski tez piekne!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...