sobota, 7 stycznia 2012

Przykre niespodzianki na twarzy/ Unpleasant surprises on face

Jak pisałam w poprzednim poście, po teście jednego z kremów BB pojawiło się na mojej twarzy „kilka” bardzo przykrych niespodzianek. Nie powiem, żebym się z tego cieszyła, ponieważ wyglądało to mniej więcej tak....
As I wrote about it in my last post, after test of one of BB cream I had “few” very unpleasant surprises on my face. I can’t say I was happy about it, because it looked like that...


Nie mniej jednak zainspirowało mnie to napisania wam o tym, czego używam, gdy pojawiają się tego typu niespodzianki. Wiem, że jest masa sposobów i każdy wybiera co innego dla siebie. Największy problem przy tego typu kosmetykach jest taki, że mocno wysuszają skórę :-( Ja również stosowałam wiele różnych specyfików, gdy pojawiały mi się syfki na twarzy. Mam je dość rzadko, ale jeśli już się pojawiają to walczę z nimi dwoma kosmetykami.Są to Clinique Anti Blemish Solutions, Oil-Control Cleansing Mask i Clinique Anti Blemish Solutions Spot Treatment Gel.
This inspired me to wrote you about what I’m using, when I have this kind of suprises. I know, there are a lot of ways to get rid of pimples and you choose something for yourself. The main problem about this type cometics is that they dry your skin very much :-( I have used a lot of products, when my “suprises” came out. I have pimples very seldom and if they come out I fight with them with two products: Clinique Anti Blemish Solutions, Oil-Control Cleansing Mask and Clinique Anti Blemish Solutions Spot Treatment Gel.


Pierwszy z produktów to oczyszczająca maseczka na bazie glinki białej. Technicznie jest, przeznaczona dla cery tłustej i mieszanej, a w szczególności dotkniętej trądzikiem. Ma za zadanie zapobiegać powstawaniu nowych wyprysków, złuszczać martwy naskórek, odblokować pory i zapobiegać świeceniu się. Ma dość łagodną nie wysuszającą skórę formułę.
First product is Oil-Control Cleansing Mask white clay-based.Technically this mask is for people with oil or combination skin, especialy with acne. It helps heal blemishes, prevent breakouts and keep skin shine-free. It has gentle, non-drying formula won't irritate skin. 
Była jednym z produktów, którym się ratowałam, gdy pojawiły się niespodzianki i bałam się, żeby nie było ich więcej. Jak mam problemy skórne używam ją 2 razy w tygodniu przez 5 minut, w innym wypadku raz na tydzień. Jestem z niej zadowolona, ponieważ, dobrze się rozprowadza, pachnie bardzo delikatnie i nie wysusza skóry a efekt daje.
It was one of products that helped me when I had suprises on my face and I was affraid new pimples will show up. When I have this kind of problems I’m using it twice a week for 5 minutes, when my skin is ok once a week. I like this mask, because it applies very good, smells delicate, doesn’t dry my skin and gives good effect.


Drugim produktem, jest żel punktowy, który jak dla mnie bardzo dobrze walczy z pryszczami. Nie nastawiajcie się, że jak już coś się zbudowało, to po nałożeniu jakiegokolwiek kosmetyku do walki z pryszczami następnego dnia skóra będzie idealna i bez śladu. Takich cudów nie ma. Dla mnie ważne, żeby taki specyfik działał jak najszybciej, ale mam tu na myśli 2-3 dni. W przypadku tego żelu, to muszę przyznać, że następnego dnia wyprysk jest dużo mniejszy, czasem prawie niewidoczny. Jedyny jego minus to fakt, że wysusza skórę, nie tylko samego pryszcza. Należy go więc umiejętnie punktowo stosować.
Second product is Clinique Anti Blemish Solutions Spot Treatment Gel, that heals pimples very good for me. You shouldn’t think, that when your pimples build up already, after using on time product next day pimples disappere without trace and your skin will be perfect. That doesn’t work this way. For me the most important thing is to product work fast, I think about 2-3 days. Next day after using this gel pimples are smaller or sometimes almost invisible. The only bad thing about it is that it dry very much skin, not only pimple. So you should apply it carefully.
Mam zamiar jeszcze wypróbować Lioele A.C Control Trouble Patch. Pamiętam, że kiedyś w życiu miałam takie plasterki na pryszcze, ale dziś nie pamiętam, jakiej firmy. Niemniej jednak zamierzam sobie je sprawić i zobaczyć, czy jak pojawi się „niepodzianka” to zadziałają ;-)
I would like to try Lioele A.C Control Trouble Patch. I remeber I had some kind of patches on pimples, but i don’t remeber from which company. Nevertheless I’m going to buy Lioele A.C Control Trouble Patch and try it out on my “suprises”, when they show up ;-)


Są oczywiście jeszcze domowe sposoby, jak np. maseczka aspirynowa szczególnie pomocna przy cerze tłustej i trądzikowej. Trzeba ją stosować regularnie 2 razy w tygodniu. Do jej zrobienia potrzebujemy:/Of course there are also home methods like for example aspirin mask, that helps with oil or acne skin. You have to use it regularly twice a week. For this mask we need:

·    4 aspiryny firmy Bayer (zwykłe, nie rozpuszczalne lub z witaminą C)/4 aspirin Bayer (ordinary, not soluble aspirin or with vitamin C)
·    mała łyżeczka jogurtu naturalnego bez cukru/a small spoon of natural yoghurt without sugar
·    odrobinę wody/some water
·    szklany nieduży pojemniczek do mieszania/glass container for mixing

Przy okazji pokażę wam, jak jedna z dziewczyn prowadzących blog i kanał na Youtubie Nissiax83, która o niej opowiada w bardzo fajny sposób i pokazuje, jak ją wykonać :-) Warto jej posłuchać, bo mówi w bardzo przystępny sposób i jest z wykształcenia kosmetologiem./I’ll show you one of girls that has bloga and Youtube channel Nissiax83. In this film she shows how to make aspirin mask and she tells all the things about it (sorry it’s in polish) :-) You should listen to her, because she speaks really interesting and she is cosmetologist.

http://www.youtube.com/watch?v=dt3JoaN5zgw&list=UUOL2O2GzATuVNh2PWm-o8Ww&feature=plcp

A jakie wy macie sposoby na walkę z przykrymi niespodziankami w postaci pryszczy?/And what are your methods for get rid of pimples unpleasant surprises from your faces? Black Cat (Kate)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...