środa, 30 listopada 2011

Test kremów BB część I Skinfood Red Bean BB Cream SPF20 PA+ 01 Light Beige/BB Cream test Part I Skinfood Red Bean BB Cream SPF20 PA+ 01 Light Beige

Cześć,

Zgodnie z obietnicą pierwsza recenzja pierwszego testowanego kremu BB zakupionego w Asian Store. Jest to krem firmy Skinfood - Red Bean BB Cream SPF20 PA+  w kolorze 01 Light Beige. Tak wygląda oryginalne pełnowymiarowe opakowanie 45 ml (podziękowania dla Pani Karoliny z Asian Store za zgodę na udostępnienie zdjęć pełnowymiarowych produktów):

Hi,

As I promised to you today will be my first review of BB cream bought in Asian Store. It’s Skinfood - Red Bean BB Cream SPF20 PA+  in 01 Light Beige. This is how the full-size 45 ml oryginal product looks like (Thanks to Miss Karolina from Asian Store for permission to use photos of full-size products):

Próbka, którą testowałam wyglądała za to tak:/ This is the sample that I was testing:


Parę słów o kremie: jest to krem z czerwonej fasoli, o właściwościach nawilżających  i odżywczych. Ma dawać naturalny efekt i nie podkreślać suchych skórek. Posiada filtr SPF 20 i PA+.

Few words about cream: it’s a cream made from red bean to nourish and moisturize your skin. It should provides a natural looking coverage and doesn’t show any dry or rough skin. It has SPF 20 and PA+.

Jak wyglądało moje użytkowanie tego kremu? Zaznaczam, że nie kładłam kremu do twarzy na dzień przed nałożeniem kremu BB. Chciałam zobaczyć, czy właściwości kremu będą miały jakiś efekt na moją skórę Próbka 2 ml wystarczyła mi na 7 użyć – nie spodziewałam się tego.

And how was it? Using of this BB cream on my face? I wasn’t using any daily cream on my face before BB cream. I wanted to see, if this cream really has any good properties for my skin (like nourishing or moisturizing). 2 ml sample was enough for 7 days for me – I didn’t expect that.


Krem jest niezbyt gęsty, przez co bardzo dobrze się rozprowadzał na twarzy – rozprowadzałam go pędzlem do podkładu typu flat top spryskanym wodą.

This BB cream is not too thick. It was easy to apply it evenly on my face. I applied it with my foundation flat top brush sprinkled with water.


Zapach produktu jest kwiatowy, delikatny – absolutnie nie drażni użytkownika. Krycie jak dla mnie było całkiem dobre. Nie nakładałam podkładu na ten krem BB.

The smell of this product is floral, delicate – it doesn’t irritate user. Covering was good enough for me. I didn’t use any foundation on this BB cream.


Cera była ujednolicona i wyglądała bardzo naturalnie. Trzeba jednak większe niedoskonałości ukryć korektorem. Kolor dopasowywał się bardzo dobrze do odcienia mojej cery.

My skin was evenly covered and looked very natural. Any bigger red spots and imperfection I had to cover with concealer. This cream matched my skin colour very good.


Nie powiem, bo po pewnym czasie 4-5 godzinach skóra zaczynała się delikatnie świecić, ale przypominam wszystkim Paniom, że każdy podkład w ciągu dnia ma zwyczaj schodzić z twarzy w mniej lub bardziej widoczny sposób a z mojego doświadczenia wiem, że jak się pracuje przy komputerze, to znacznie szybciej, niż przy dniu bez komputera (myślę, że to przez monitory komputerowe). W związku z tym delikatnie oprószałam twarz pudrem i praktycznie cały dzień dało się przetrwać, w związku z czym zastąpił mi podkład z powodzeniem. Wieczorem po myciu skóra wyglądał naprawdę dobrze, a po tygodniu ogólnie jej stan się leciutko poprawił, czego się nie spodziewałam. Krem rzeczywiście nie podkreślał suchych skórek.

I cann’t say, that my face was flawless all day. After 4-5 hours my skin started to shine a little, but let me remind all of you, that every foundation during the day is comming off your face more or less visibly and from my experience I know, that if you are working with computer it’s faster than if you not (I think it’s all about radiation of Computer Monitors). Because of that I was using a little of loose powder and that was good enough for all day. I have to say, that this BB cream replaced foundation for me. In the evening, after removing whole make-up my skin lokked really good and after a week of testing this cream condition of my skin improved a little, which was unexpected. This cream really didn’t show any dry or rough skin.


Ogólnie jest z niego całkiem zadowolona i biorę go pod uwagę jako krem do zakupu dla mnie na co dzień :-)

In short – I’m quite pleased and I will think about this cream as a BB cream for me in the future :-)

Macie jakieś doświadczenia w związku z tym kremem? Jeśli tak, to chętnie poczytam :-) Zapraszam do udzielania się w komentarzach pod postem :-)

Do you have any experience with this cream? If you have, I willingly read about them :-) I’m waiting for yours opinions in comments below :-)

Pozdrawiam/Greetings

Black Cat (Kate)

2 komentarze:

  1. Świetny opis kremów BB - zamówiłam ostatnio se strony asianstore parę próbek - mniędzy innymi SKIN FOOD red bean ale nr 2, Skin 79 i Lioele Dollish Veil Vita również nr 2. Zastanawiam się który zamówić w pełnowymarowym opakowaniu. Najbardziej efekt mi przypadł do gustu po skin 79 ale obawiam się że stosowany na dłuższa metę może mnie wybielać - a tego bym nie chciała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Black Cat (Kate) to Anonimowy: Bardzo się cieszę, że mój test przypadł do gustu i pomógł w wyborze. Ja obecnie testuje jeden z kremów Skin 79 i jeszcze mi kilka kremów BB zostało do przetestowania (coś koło 7 lub 8) :-) Na koniec na pewno przygotuje podsumowanie i powiem, które wybieram (obawiam się, że będzie więcej niż jeden) :-) Dziękuję za komentarz :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...