wtorek, 22 listopada 2011

Test kremów BB - wstęp/ BB Cream test – introduction.

Witajcie kochani,

Od dziś oficjalnie zaczynam test kremów BB. Nosiłam się z tym zamiarem od jakiegoś czasu i postanowiłam wreszcie coś z tym zrobić. Jak wiecie, jest jeden sklep w którym zaopatruje się w kosmetyki z Azji ;-)  Na całe szczęście dla mnie jego właścicielka wpadła na genialny pomysł robienia próbek kremów BB w słoiczkach po 2 ml, za co mój ukłon dla niej :-). Wiem, że da się kupić miniatury wielu kremów BB, ale nie wszystkich i nie w Polsce. Stąd dzięki pomysłowi Pani Karoliny i istnieniu sklepu Asian Store postanowiłam sobie wykonać test kremów BB. Dla uprzedzenia wszystkich podejrzeń - nie współpracuję ze sklepem, wszystkie próbki kupiłam sama za swoje pieniądze – będzie to moja subiektywna opinia po stosowaniu kremów BB na mojej twarzy. Z resztą nawet jeśli bym współpracowała, to i tak napisałabym to co myślę :-)

Hi guys,

Today I’ll officialy starting a BB cream test. I was thinkig about it for some time now and this is time for make sime action. As you all know, there is one shop where I buy Asian cosmetics ;-) I’m very lucky, that the owner of this shop has that great idea of selling samples of BB cream in little 2 ml jars :-) Yes, I know that you can buy mini BB cream products, but not every kind and not in Poland. Thanks to Miss Karolina idea and existence of Asian Store I decided to make a test of BB creams. For those who will have some strange ideas – I don’t cooperate with this shop, and all samples I bought myself for my hard-earned money – this will be my subjective opinion after using this creams on my own face. Besides, even if I would  cooperate, I would still write what I really think :-)


Co to są kremy BB? Ponieważ każdy wie, że dzwoni, ale nie zawsze w którym kościele zacytuję wam opis ze strony Asian Store: „BB Cream (krem BB) – Blemish Balm - to wielofunkcyjny produkt do makijażu o właściwościach nawilżających, odżywiających i leczniczych, często z zawartością filtra UV. Mocniej lub słabiej kryje, może być stosowany jako podkład i krem lub baza pod makijaż. W zależności od indywidualnych potrzeb można nałożyć go po dodatkowym kremie pielęgnacyjnym lub z jego pominięciem. BB cream stapia się z cerą, sprawiając że twarz jest naturalnie wygładzona, z wyrównanym kolorytem, bez efektu maski typowego dla ciężkich podkładów. Pierwowzór został opracowany przez niemieckich farmaceutów na potrzeby pacjentów po zabiegach chirurgii laserowej, aby pomóc skórze uspokoić się i regenerować, a także zmniejszyć widoczność skaz. Azjatyckie firmy kosmetyczne podchwyciły pomysł i wkroczyły z BB do drogerii.” (http://asianstore.pl/6-kremy-bb)

What is BB cream? Everyone has heard about it, but no everyone know what it is, so I give you definition from wikipedia: “BB cream, also known as Blemish Balm, Blemish Base or Beblesh Balm, is a cosmetic item sold mainly in East and Southeast Asia. Originally formulated in Germany by Dr. med. Christine Schrammek, it was initially used by dermatologists to help laser surgery patients protect, soothe and refine highly sensitive skin while providing light coverage for post-laser scars, acne and other blemishes. BB creams come in a variety of different formulations and qualities. Some are said to have skin whitening or brightening properties. Others are anti-acne, some are anti-wrinkle, some are intended to even out skin tone, and yet others to lighten blemish scars. BB creams are sometimes used like a primer under foundation, and if tinted may even replace foundation and some newer ones will have functions of primer, foundation, moisturizer, sun block, pore minimization and skin refining together which can save time and money in make-up.”(http://en.wikipedia.org/wiki/BB_cream)

Przyznam szczerze, że nie zamierzam podchodzić BB kremów, jako do podkładu. Co jakiś czas będę pisać recenzję z poszczególnych kremów w kolejnych postach, a potem wybiorę dla siebie najlepszy :-) Mój typ cery to mieszana z charakterystyczną strefą T, w lato bardziej w kierunku tłustej, w zimę z miejscami mocno przesuszającymi się, posiadająca lekką tendencję do naczynek i zaczerwień.

I have to admit, that I don’t think about BB creams as a foundation. From time to time I will give you review about one of creams in some next posts and then I will choose the best BB cream for me :-) My type of skin is combination one with characteristic T zone, more oily in the summer, with some dry parts in the winter and tendency to reddish areas.

Oto kremy, które będę testować/This are BB creams, that I will test:


Są wśród nich./Among them are:

 • Skinfood Red Bean BB Cream SPF20 PA+ 01 Light Beige
 • Skinfood Aloe Sunscreen BB Cream SPF20 PA+ 01 Radiant Skin
 • Skinfood Aloe Sunscreen BB Cream SPF20 PA+ 02 Natural Skin
 • Skinfood Peach Sake Pore BB Cream SPF20 PA+ 01 Light Beige
 • BRTC Gold Caviar BB Cream SPF50 PA+++
 • Missha M Vita Matte SPF20 PA++
 • Missha M Vita Moisture SPF20 PA++
 • Missha M Signature Real Complete BB Cream SPF25 PA++
 • Lioele Triple Solution BB Cream SPF30 PA++ 21 Light Beige
 • Skin79 Super+ Hot Pink BB Cream SPF25 PA++
 • Skin79 Super+ Vip Gold Collection BB Cream SPF25 PA++
 • Skin79 Diamond The Prestige BB Cream SPF25 PA++
 • Skin79 Diamond Luminous Pearl BB Cream
 • Skin79 The Oriental Gold Plus BB Cream SPF30 PA++
 • Lioele Dollish Veil Vita BB SPF25 PA++ 1. Gorgeous Purple - Light Beige

Trzymajcie kciuki i czekajcie cierpliwie na recenzje :-)/Wish me luck and wait patiently for reviews :-)

Black Cat (Kate)

2 komentarze:

 1. Jaki krem wybralas ostatecnie? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo będzie odpowiedź w poście podsumowującym test kremów BB :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...