niedziela, 29 grudnia 2013

MAC Pigment Naked

Niedziela,

Na samą myśl, że jutro idę do pracy jestem chora. W sumie w takie dni zazdroszczę każdemu, kto może brać normalnie urlop. Pogoda za oknem też nie nastraja optymistycznie :-| Zgodnie z obietnicą dziś normalny post :-) Tematem na dziś będzie pigment MAC Naked.

Sunday,

Just the thought that tomorrow I’ll have to go to work makes me sick. In days like these I envy anyone who can take a normal vacation. Weather outside is not too optimistic too :-| As promised today normal post :-) The theme for today is MAC Naked pigment .


Kilka słów od producenta: Ten pigment to mocno skoncentrowana dawka koloru w formie pudru. Zawiera składniki, które powodują, że produkt przylega do oczu. Możesz stworzyć delikatny makijaż, muśnięty kolorem lub mocny, intensywny efekt. Pigment łatwo się rozciera i długo pozostaje na skórze. Pamiętaj, że pigmenty są sprzedawane na wagę, a nie objętość, co może spowodować, że pojemniczek nie będzie wypełniony produktem aż po same brzegi. (źrodło: http://www.maccosmetics.pl/product/shaded/154/372/Pigment/index.tmpl)

A few words from the producer: Pigment is a highly concentrated loose colour powder that contains ingredients to help it adhere to the skin. Create a subtle wash of colour or an intense effect. Does not streak or cake. Easy to blend and long-lasting. Please note: Pigments are sold by weight not volume. Containers can appear to be less than full due to settling of the product.
(source: http://www.maccosmetics.com/product/shaded/154/372/Products/Eyes/Shadow/Pigment/index.tmpl)


Produkt dostajemy w kartonowym opakowaniu z okienkiem, w którym widać kolor./The product you get in a carton box with a window where you can see the color.


Skład/Ingredients


Po rozpakowaniu mamy mały słoiczek z gumową zakrętką zawierający 4,5 g produktu./After unpacking, we have a small jar with a rubber cap containing 4,5 g of product.
Naked to ciepły satynowy beż z malutkimi drobinkami, które widać tylko gdy odpowiednio pada światło na nie./Naked is a warm beige satin with tiny flecks that can be seen only when light falls properly on them.
A tak prezentuje się na oku :-)/And this is what it looks on the eye :-)Kiedy Aga przyniosła mi zabawki z MACa do obeznania dostałam od niej odsypkę pigmentu Naked. Jak dostała i poużywałam postanowiłam kupić. Dlaczego? Ponieważ świetnie spisuje się u mnie w dziennym makijażu. Gdy robię makijaż do pracy w brązach jest świetnym akcentem łamiącym maty. Trzyma się bardzo ładnie, nie osypuje, drobinki nie przeszkadzają a uzyskany efekt jest subtelny. Największą wadą jest to, że słoiczek kosztuje 96,00 zł. Wydajność jednak jest olbrzymia, więc jeśli wybiera się kolor, to dobrze żeby był to taki, który można nosić na co dzień, albo kupować z kimś na spółkę.

When Aga brought me a toy from the MAC to see I got from her sample of Naked pigment. As I got and use a little decided to buy. Why? Because it’s great in my daily make-up. When doing make-up to work in brown is a great accent breaking matte. Last very nicely, doesn’t fall off, particles don’t interfere and the resulting effect is subtle. The biggest drawback is that it costs 96,00 PLN per jar. Efficienty, however, is enormous, so if you selected a color, it's good that it was the one that you can wear every day, or buy with someone to share.22 komentarze:

 1. Nie tylko ulubieniec, ale mój "ukochaniec" :-) Jego wydajność w pełni rekompensuje jego cenę! Aczkolwiek nadal podtrzymuję swoją opinię, że ceny w PL są bardzo mocno zawyżone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Tobie go poznałam :-)
   Wydajność jest kosmiczna :-)
   Zgadzam się, że polskie ceny MACa to zdecydowanie porażka :-|

   Usuń
  2. Wyobraź sobie jak by ta marka "hulała" gdyby była o jakieś 10-15% tańsza. Albo gdyby robili terminowe obniżki jak w D czy S.

   Usuń
  3. Tylko oni jakoś tego nie widzą - ciekawe czemu... :-|

   Usuń
 2. mój ulubiony :D chociaz powiem Ci, że mam wrazenie że moj wyglada nieco inaczej, jakby był jasniejszy...hmm... może już stary jest bardzo :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, może aparat tak złapał kolor... Nie mniej jednak mój ulubiony też :-D

   Usuń
 3. Ładny, ładny... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Jest już polska strona MACa i można sobie zafundować, tyle że trzeba odłożyć ;-)

   Usuń
 5. Oglądam te pigmenty z każdą wizytą w MACu, ale boję się, że nie będę potrafiła sobie z nim poradzić. Czym go nakładasz na powiekę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czym popadnie :-) Nakładałam go pędzlem, pacynką a nawet paluchem i za każdym razem spokojnie daje sobie radę :-)
   On nie gryzie - przypomina cień sypki, tyle że ma świetną pigmentację i wykończenie. Możesz wziąć krótki płaski pędzel do cieni, aplikator do cieni lub dosłownie palca - dasz radę :-) A jak będziesz w MACu to wsadź sobie palucha w tester i sprawdź, jak Ci leży :-)

   Usuń
 6. mam kilka odsypek pigmentów MAC :> ale tak jakoś boję się używać z uwagi na strach przed osypywaniem
  echhh te moje dwie lewe ręce :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Palcem moja droga, palcem i dasz radę :-D Nie ma co ich się bać, bo są bardzo fajne :-) Jak już się przełamiesz, to z górki będzie :-)

   Usuń
 7. piękny jest Naked! jeden z najbardziej uniwersalnych w MACu i chyba mój naj naj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to widzisz, jednak zgodność mamy sporą :-D

   Usuń
  2. odziedziczyłaś dobry gust w genach :D hyhy

   Usuń
 8. bardzo uniwersalny kolorek, uwielbiam kosmetyki mac'a :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się kosmetyków MAC powoli uczę i jakoś tak raczej średnio do nich podchodzę, ale ten pigment bardzo lubię :-)

   Usuń
 9. Piękny, neutralny kolor. Jeśli miałabym kupić jakiś pigment to byłby to odcień Vanilla, który zachwalany jest przez blogerki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, znam, miałam odsypkę i nie kupił mnie tak bardzo jaka Naked - dla mnie jest zbyt błyszczący :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...