wtorek, 21 stycznia 2014

Woda termalna Uriage/Uriage Thermal Water

Woda termalna....

A co to takiego i komu to potrzebne do czego... Co to jest wiedziałam od dawna, ale na co mi to potrzebne, nie miałam zielonego pojęcia, że uznam to jako coś przydatnego dla mnie kosmetycznie. Nie mniej jednak tak się stało i dziś opowiem wam o mojej ulubionej wodzie termalnej Uriage.

Thermal water ....

What is it and who needs it what for... What is this I knew for a long time, but what for I needed, I had no clue that I find it as something useful for me cosmetically. Nevertheless, it happened and today I will tell you about my favorite Uriage thermal water.


Wody termalne, są to wody podziemne, które mają podwyższoną temperaturę do około 20 stopni Celsjusza  a dodatkowo ponieważ wydobywają się z głębokich skalnych pokładów mają w sobie dużą zawartość różnych minerałów i pierwiastków (duży skrót ;-)). Szczerze powiedziawszy, na praktykach w moim oryginalnym zawodzie geografa miałam przyjemność być termach :-) Przemysł kosmetyczny postanowił wykorzystać ich właściwości i dzięki temu dostajemy wodę w postaci aerozoli, takich jak widzicie poniżej w mojej Uriage.

Thermal waters are those underground waters that have elevated temperature to about 20 degrees Celsius and in addition because it escapes from a deep rock deposits have a high content of various minerals and elements (large shortcut ;-)). Honestly, on the practices in my original profession geographer I had the pleasure to be thermal springs :-) Cosmetic industry decided to use their properties and thus get water in the form of aerosols, such as you can see below in my Uriage.Co dobrego znajdziecie w tej wodzie? Sami możecie popatrzeć :-)/What good can be found in the water? We can look :-)


Więcej informacji o właściwościach wody znalazło się na naklejce przy dużym opakowaniu wody :-)/More information about the properties of water found on a sticker at big water container :-)


Dlaczego jej używam? Bo się sprawdziła :-) Moja skóra dość często zachowuje się jak rozkapryszona królewna – robi co chce, żyje własnym życiem i absolutnie nie chce mnie słuchać. Podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenie i wiele innych ciekawych rzeczy można znaleźć na liście. Wiedząc, że wody termalne mają właściwości kojące, postanowiłam zacząć używać. Po Avene i La Roche-Posay postanowiłam sprawdzić Uriage i ta woda najbardziej mi odpowiada. Dlaczego? Idealnie się wchłania w moją skórę, uspokaja ją i nawilża.

Why do I use it? Because it works :-) My skin quite often behaves like a spoiled princess - does what its wants, lives its own life and absolutely doesn’t want to listen to me. Irritation, redness, burning, and many other interesting things you can find on the list. Knowing that the thermal waters are soothing , I decided to start using . After Avene and La Roche-Posay decided to check Uriage and this water suits me the best. Why? Ideally absorbed into my skin, it soothes and moisturizes .


Spray działa bez zarzutu i mogę w kilka sekund mieć idealna mgiełkę wody na twarzy :-) Uwielbiam w codziennym rytuale pielęgnacyjnym rano spryskać twarz wodą Uriage. Dodatkowo podrażnienia zostają wyciszone. Nawet alergie mojej rodzicielki wycisza. Wiem, że wiele osób drażni charakterystyczny zapach wody, która zawiera minerały – jak kogoś to drażni, to zapraszam do Krynicy Górskiej napić się wody ZUBER i zmieni zdanie w kwestii aromatu XD Jest to woda termalna, która u mnie wchłania się w 100% i daje bardzo duży komfort skóry :-) Bardzo ją lubię :-)

Spray works fine and I can in a few seconds have a perfect mist of water on the face :-) I love the daily morning ritual of beauty face sprayed with Uriage water. Additionally irritation are calmed. Even my mother's allergies calmed. I know that a lot of people irritaites characteristic smell of the water, which contains minerals – if someone irritaites this smell, I invite you to Krynica Górska to try to drink ZUBER water and change your mind in terms of smell XD It’s a thermal water, which absorbs on me 100% and gives very large skin comfort :-) I like it :-)


18 komentarzy:

 1. Będę w tym tygodniu w Super-pharm to się rozglądnę za tą wodą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie udało się ją kupić w aptece na zmówienie :-)

   Usuń
 2. Tyle słyszę o tej wodzie, że się w końcu pewnie skuszę!;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też najbardziej lubię tą wodę, ale w niektórych aptekach trudno ją dostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ją w ogóle jest ciężko dostać :-)

   Usuń
  2. Chyba najszybciej zamówić w internecie. Wiem, że zawsze w SuperPharm była.

   Usuń
  3. U mnie w Super Pharmie nie ma, ale w aptece zwykłej zapytałam i mi ściągnęli :-D

   Usuń
 4. Mnie jakoś te wody nie zachwycają. Wolę Fix+ z Maca. Ale rownież nie mówię NIE, bo wody z Uriage jeszcze nie stosowałam.....Może kiedyś :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. na zimę wydaje mi się zbędna (choć mogę się mylić :P), ale latem lub wiosną na pewno u mnie zamieszka :)
  miała zamieszkać już w zeszłe wakacje, ale zapomniałam :P ehhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Martuś, spróbuj, bo to fajna sprawa :-D

   Usuń
 6. Jak mi się skończą zapasy mojej wody termalnej to zamierzam spróbować Uriage :-)
  Jakby co, to wiem gdzie jej szukać :-D

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja mama przeczytała kiedyś w gazecie o zdrowotnych właściwościach wody Zuber. Mój tata pobiegł więc do apteki i zakupił 5-litrowy baniak tejże wody, bo w mniejszych opakowaniach nie sprzedawali. Zachwyt nad wodą minął, gdy po raz pierwszy odkręcono kranik karnisterka. Po relacjach domowników nawet nie próbowałam wąchać tej wody. Mówili, że cuchnie szambem. Nikt jej nie pił. Tylko moja zdrowotnie zapalona siostra wychyliła kilka szklaneczek. W końcu pozbyliśmy się tej wody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki właśnie jest Zuber - wysokomineralizowny i bardzo śmierdzący XD

   Usuń
 8. Zgadzam się z recenzją wody termalnej Uriage i polecam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...