czwartek, 10 kwietnia 2014

Shiseido Aqua Label Moisture Trial Kit

Zbierałam się do pisania tego posta już jakiś czas. Postanowiłam jednak się zmobilizować i opowiedzieć wam o teście zestawu Shiseido Aqua Label Moisture Trial Kit. Dla zastanawiających się czym jest Aqua Label odsyłam do posta Shiseido część I (<-klik). Na dziś będzie trochę pielęgnacji.

I organize myself to writing this post for some time. I decided, however, to mobilize and to tell you about the test Shiseido Aqua Label Moisture Trial Kit. For wondering what the Aqua Label is, I send you  to the post Shiseido Part I (<- click). Today will be a little skin care.


Jak wiecie, szukam sobie optymalnego zestawu do pielęgnacji cery. Coś tam sobie z koreańskiej pielęgnacji stosuję, ale jak tylko przyszła możliwość spróbowania japońskiej, to stwierdziłam – a co mi szkodzi. Tak się stało, że miałam dostęp do zestawów miniatur z Shiseido Aqua Label i postanowiłam je zakupić.

As you know, I’m looking for a set for optimal skin care. I use something from the Korean skin care, but as soon as the opportunity to try the Japanese skin care came, I thought - what the hell. It happened that I had access to sets of miniatures from Shiseido Aqua Label and I decided to purchase them.


Zestaw dostajemy w plastikowej zasuwanej saszetce, przypominającej te z pędzli ZOEVY. Z tyłu jest informacja po japońsku o produktach wraz ze składami./We get set in a plastic sachet, resembling those of the ZOEVA brushes. On the back is information in Japanese about products with ingredients.


Zestaw składa się z 4 produktów/The set consists of 4 products:

 • Creamy Oil Cleansing  20g
 • Milky Mousse Foam 20g
 • Moisture Lotion (R) moist 20ml
 • Moisture Emulsion (R) moist 20ml


A teraz kilka słów o każdym z nich./And now a few words about each of them.

Creamy Oil Cleansing


Jest to olejek do demakijażu i mycia twarzy. Wyciskamy sobie na rękę produkt, który przypomina lekki krem – żel,  w ilości małej wisienki i nakładamy na kilka punktów na twarzy. Delikatnie masujemy skórę i wtedy zamienia się on w olejek, który zmywa makijaż. Teoretycznie może być stosowany do demakijażu oczu, ale tu nieugięcie stosuję płyn micelarny i nawet nie próbuję inaczej do tego podchodzić. Po masażu zmywamy ciepłą wodą. Moje wrażenia są takie, że świetnie zmywa kremy BB i podkłady a skóra po nim jest zupełnie inna niż po koreańskich olejkach.

It’s an oil for removing make-up and a face wash. Squeeze on hand a product that resembles a light cream - gel, in the amount of small cherrie, and put on a few points on the face. Gently massage the skin and then it turns into oil that washes away make-up. In theory, can be used as an eye makeup remover, but here I use adamantly micellar and even I'm not trying to be think differently. After the massage, rinse off with warm water. My impressions are that great washes BB creams and foundations and the skin after it is completely different than after the Korean oils.


Milky Mousse Foam


Pianka, którą najlepiej stosować razem z myjką do tworzenia piany. Wyciskamy niewielką ilość pianki na dłoń, moczy siatkową myjkę i tworzymy pianę. Następnie zbieramy całą pianę z myjki i myjemy nią twarz. Pianka nawilża skórę, ale przede wszystkim dość dokładnie oczyszcza i ściąga pory. Po spłukaniu skóra jest miękka, elastyczna, dobrze oczyszczona i miałam wrażenie, że była tak czysta, że aż skrzypiała XD

Foam, which is best used in together with foaming washer. Squeeze a small amount of foam on hand, soak a reticular wash cloth and create foam. Then collect all the foam from the washer and wash our ​​face. Foam moisturizes the skin, but mainly quite thoroughly cleanses and tightens pores. After rinsing the skin is soft, supple, well cleaned and had the impression that it was so pure that even squeaked XD


Moisture Lotion (R)


Coś, co u nas często zwie się tonikiem, ale zdecydowanie różni się od tonika. Jest to płyn o konsystencji nieco gęstszej niż woda, który wklepujemy w twarz – czyli nie używamy płatków kosmetycznych. Owszem, tonizuje, nawilża i napina skórę. Zawiera kombinację kwasu hialuronowego i kolagenu. Wchłania się kompletnie - nie pozostawia filmu ani warstwy żadnej na twarzy. Można z niego również robić maseczki, używając do tego płachtowych maseczek.

Something that we often called a tonic, but definitely different from the tonic. It’s a liquid with a consistency slightly thicker than water, which you pat on the face - that is, we don’t use a cotton pads. Yes, it tones, moisturizes and tightens the skin. It contains a combination of hyaluronic acid and collagen. Absorbed completely – doesn’t leave any film or layer on the face. You can also do facials msks using sheet masks.


Moisture Emulsion (R)


Emulsja o dość lekkiej konsystencji, wnikająca głęboko do warstwy rogowej naskórka. Zawiera kombinację kwasu hialuronowego i kolagenu. Nawilża i napina skórę. Bierzemy niewielką ilość na zagłębienie dłoni a potem delikatnie wklepujemy w skórę. Wchłania się kompletnie nie pozostawiając filmu. Świetna baza pod podkład czy krem BB.

Emulsion with a rather light texture, penetrates deep into the stratum corneum. It contains a combination of hyaluronic acid and collagen. It moisturizes and tightens the skin. We take a small amount into the palm of our hand and then you pat on your skin gently. It absorbs completely leaving no film. Great base for foundation or BB cream.


Parę słów ode mnie. Zestaw z założenia ma starczyć na tydzień. Mnie starczył na 4 tygodnie rano i wieczór. Odstawiłam całkowicie pozostałą pielęgnację z wyjątkiem peelingów i kremów pod oczy. Dlatego weźcie pod uwagę, że to są wrażenia po 4 tygodniach używania, a nie recenzja. Na początku miałam mieszane uczucia. Było to cos innego niż do tej pory byłam przyzwyczajona używać. Pierwszy tydzień szedł mi opornie. Drugi tydzień, gdy nauczyłam się używać produktów był już przyjemniejszy i doceniałam uczucie super czystej skóry. Przez kolejne dwa tygodnie zauważyłam, że skóra jest świetnie nawilżona, miękka, elastyczna, jakby bardziej napięta, ale nie obciążona. Kolor nawet się wyrównał a przy mojej mieszanej cerze mniej się przetłuszczałam i pory były ściągnięte. Cały zestaw to bardzo kompatybilny komplet do pielęgnacji. Najbardziej jednak doceniałam zestaw, gdy się skończył i wróciłam do dawnej pielęgnacji. Wszystko wydało mi się znacznie gorsze od tego zestawu – brakowało mi świetnie czystej i nawilżonej skóry. Wszystkie produkty są testowane pod kątem alergii, mają kwiatowy zapach, który nie jest drażniący. Ponieważ bardzo mnie miło zaskoczył, postanowiłam, że przy najbliższej okazji kupię jeszcze jeden i jeśli będę równie zadowolona z niego, prawdopodobnie zakupie pełnowymiarowe produkty.

A few words from me. A set of assumptions is enough for a week. For me it was enough for four weeks for morning and evening skin care. Completely stopped using the rest of skin care with the exception of scrubs and under eyes creams. Therefore take into account that these are impressions after 4 weeks of use, and this isn’t a  review. At the beginning I had mixed feelings. It was something different than I was accustomed to use before. The first week was quite refractory. The second week, when I learned how to use the products was pleasant and I appreciated feeling super- clean skin. For the next two weeks, I noticed that the skin is well moisturized, soft, flexible, and more tense, but not pinched. Color even leveled and with my combination complection my skin was less oily and pores were tighter. The whole set is very compatible set of skin care. But I appreciate set the most, when I finished it and returned to former skin care. Everything seemed to me to be much worse than this set – I missed a great clean and moisture skin. All products are tested for allergies, have a floral scent that isn’t irritating. Because it was very nice surprise to me, I decided that if I’ll have another opportunity I’ll buy another one and if I’ll be equally pleased with it, probably purchase full-size products.


8 komentarzy:

 1. Jednak Shiseido to marka, którą można w ciemno kupować. Jak żyję i czytam różne rzeczy nie spotkałam się jeszcze ze złym słowem na temat produktów Shiseido.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Shiseido jest firmą produkującą bardzo ciekawe kosmetyki i warto się z nimi zapoznać, bo to jednak inna jakość, niż nam znana :-)

   Usuń
 2. Ja polubiłam się z mocno z Ibuczkami od Shiseido! Naprawdę są wspaniałe i choćbym chciała, to nie mam się doczego przyczepić :) Wiedzą tam w Shisheido co robią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedzą :-) A ta seria po tych 4 tygodniach zrobiła na mnie duże wrażenie i dlatego chcę do niej podejść jeszcze raz, by upewnić się, że to jest to i wtedy kupuję te produkty a także wspomogę się innymi, które nie są w tym zestawie, a wchodzą w skład serii :-)

   Usuń
 3. Ja właśnie szukam jakiejś emulsji na lato do mojej tłustej cery pod krem z filtrami i to będzie moja następna próbka :) Mam teraz Etude House Collagen Moistfull ale chyba mnie trochę zapycha....a szkoda bo poza tym jest idealna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ogólnie zaskoczyła ta seria, bo nie spodziewałam się, że będzie różnica aż tak odczuwalna. Nie zmienia to faktu, że chętnie spróbuję jeszcze raz i jeśli dalej mi się będzie tak podobać, kupię całość pełnowymiarową i kilka bonusów XD Spróbuj, może Ci się spodoba? :-)
   P.S. Emulsja dobrze współgra z filtrem Biore UV Aqua Rich watery essence SPF 50, kremami BB i podkładami, np Kanebo Kate :-)

   Usuń
 4. Chyba najbardziej zaciekawił mnie ten olejek, bo do tej pory mam doświadczenie tylko z płynami do demakijażu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja olejków używam od dłuższego czasu i lubię, ale ten był inny, niż te które znam :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...