wtorek, 2 kwietnia 2013

Cień do powiek Bobbi Brown Nr. 2 Bone/Bobbi Brown eye shadow No.2 Bone

Hej,

Dziś zgodnie z obietnicą pierwszy post z tych, na które głosowaliście ostatnio :-) Spodziewałam się, że temat wygra bezkonkurencyjnie, ale pewnie wiele osób rozczarowało to, że nie jest to słynny żelowy eye liner czy shimmer brick. Ja jednak chciałam zabrać się za Bobbi od innej strony :-) Dlatego pokażę wam cień do powiek nr 2 Bone :-)

Hey,

Today, as I promised the first post form posts, that you recently voted :-) I expected that this topic to win unrivaled , but I guess a lot of people was disappointed that this is not the famous gel eye liner or shimmer brick. But I wanted to get on with Bobbi from the other side :-) So I'll show you eye shadow No. 2 Bone :-)


Co nim pisze producent? Ten jedwabisty, matowy cień nakłada się gładko i łatwo blenduje. Mocno pigmentowana formuła może być nakładana warstwami i jest dostępny w szerokiej palecie odcieni do definiowania powiek i obrysowywania oczu. (Można go użyć w celu zdefiniowania brwi.) Dostępny w eleganckim, otwieranych kompakach, które można stosować indywidualnie lub wkładać do pustej palety (sprzedawane oddzielnie). (źródło: http://www.bobbibrowncosmetics.com/product/2330/8197/Makeup/Eyes/Eye-Shadows/Eye-Shadow/index.tmpl)

What the producer says about it? This silky, matte powder shadow goes on smoothly & blends easily. The densely pigmented formula can be layered and comes in a range of beautiful shades for defining lids and lining eyes. (You can even use it to define your brows.) Comes in a sleek, flip-top compact that can be used individually or popped into an empty Palette (sold separately). (Source: http://www.bobbibrowncosmetics.com/product/2330/8197/Makeup/Eyes/Eye-Shadows/Eye-Shadow/index.tmpl)

Ok., tyle od producenta, teraz przyjrzyjmy się cieniowi – kupujemy zapakowany w charakterystyczny czarny kartonik./Ok, so much for the producer, now let's look at the eye shadow – we buy it packaged in a distinctive black cardboard box.Po otwarciu mamy bardzo ładne i estetyczne plastikowe opakowanie, w którym znajduje się 2,5 g cienia./Once opened, we have a very nice and attractive plastic packaging, which contains 2,5 g of eye shadow.Skład/Ingredients


Mój kolor to nr. 2 Bone – na próbę chciałam odcień, który zużyję, nawet jeśli mi coś będzie w nim nie pasować. Ta wersja liczy 28 odcieni./My color is No. 2 Bone - I wanted to try a shade that I will used out, even if something will not fit in it. This version has 28 shades.


Jak widać, jest to klasyczny bardzo jasny beż, który na stronie figuruje jako białawy./As you can see, this is a very light classic beige, which is described on the website as an off-white.


Tu macie dla porównania zestawienie z innymi jasnymi beżami./Here you have for comparison other light beiges.Dodatkowo, można kupić paletkę do cienie Bobbi Brown, wypchnąć cień z kasetki a potem go włożyć do paletki./In addition, you can buy a palettee to Bobbi Brown eye shadows, push the eye shadow out of the box and then put it in a palette.


Cień jest rzeczywiście jedwabisty, ma cudowną konsystencję, łatwo się rozciera. Natomiast jak mam do niego kilka zastrzeżeń. Pigmentacja – czy na bazie, czy bez, czy na korektorze, czy na podkładzie mam problem z wydobyciem koloru. Wiem, że jest jasny, dlatego to może być przyczyna. Po drugie, kolor ma bardzo delikatne żółte podbicie, które mi nie przeszkadza, jednak w ciągu dnia kolor niesamowicie dziwnie się utlenia i staje się autentycznie żółtawy. Nie wiem, może ja coś źle robię, nie mniej jednak to jest fakt. Zdjęcie jedno było zrobione rano, przed wyjściem do pracy, drugie po powrocie z pracy...

The shadow is really silky, has a wonderful texture, easily blend. However, I have several objections to it. Pigmentation - on the base or not, on the concealer or foundation I have a problem with the extraction of color. I know that it’s bright, therefore it may be the cause. Second, the color has very soft yellow tones, which doesn't bother me, but during the day incredibly color strange oxidizes and becomes genuinely yellowish. I don’t know, maybe I'm doing something wrong, but nevertheless it’s a fact.  One photo was taken in the morning before leaving for work, the other after work ...Nie podoba mi się, że idę z beżem a wracam z żółtawym czymś. Przyznam szczerze, że liczyłam na trochę więcej, biorąc pod uwagę, że to Bobbi Brown. Cena też jest dla większości nie za wesoła, bo w Douglasie kosztuje 105,00 zł. Zastanawiam się, nad wzięciem innego koloru, ciemniejszego, żeby sprawdzić, czy mój problem to tylko kwestia tego odcienia, czy z innymi te będzie się pojawiał.

I don’t like that I go with beige and come back with something yellowish. I must admit that I was hoping for a bit more, thinking that it was Bobbi Brown. The price is not the most cheerful, because it costs 105.00 PLN in Douglas. I’m thinking about buying another color, darker, to see if my problem is just a matter of tone, or with the other shades will appear too.

Używaliście cieni Bobbi Brown?/Have you used Bobbi Brown eye shadows?

Black Cat (Kate)

18 komentarzy:

 1. śliczny jest! ale faktycznie ciut się zmienia w ciągu dnia.. może wtapia się bardziej w skórę? nie wiem, nie miałam nigdy Bobbikowych cieni, ale ja bym spróbowała z ciemniejszym kolorem :) jak chcesz mogę Ci kupić w czwartek na lotnisku.. zawsze to ciut taniej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam czegoś takiego, a tu niespodzianka... Byłam tak zaskoczona, że go na jakiś czas odstawiłam. Potem znów wróciłam do użytkowania i to samo... Kusisz kobieto, kusisz... Heh, umówmy się tak, ja przy najbliższej wizycie w Douglasie wysmaruję sobie wszystkie cienie Bobbi, wybiorę te, które mnie interesują, a potem Ty powiesz mi kiedy będziesz na lotnisku i mi kupisz :-DDD Co Ty na to?

   Usuń
 2. ojej BB i takie buty? :/ Niby jasny cien podstawowy, niby bułka z masłem, ale znalezc idealny to juz schody. Ja mam na oku Clarinsa minerlany cień NUDE 02.
  Obecnie uzywam Wet'n'wild za 6 zł w odcieniu brulee, nie wiem kiedy i gdzie go kupilam ale mam hahah no to daje radę o dziwo, ale ma dni że wygląda jak 'kreda' wiec rozwiązanie krótkoterminowe...buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zdziwiłam, dlatego pokazuję zdjęcie. Clarinsa nie macałam ;-)
   Wet'n'wild mają podobno całkiem niezłe cienie :-)
   Ja Ci polecam z tej trójki Inglota, bo ładnie się trzyma i wygląda.
   Oczywiście też polubiłam się bardzo z Vanilla ze Smashboxa, ale ją mam w paletce i nie widziałam nigdzie w formie pojedynczego cienia :-)

   Usuń
 3. Bardzo ładny delikatny i jasny kolorek - takie lubie również:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A taki ten Bobbi ładny.... Szkoda, że takie psikusy robi. :/
  Ja Ci niestety nic nie doradzę, bo jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniego koloru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, no Bobbi mnie trochę rozczarowała :-| Ale cóż, mówi się trudno i żyje dalej ;-)

   Usuń
 5. Niestety wiele osób narzeka na pigmentację cieni BB, dlatego ja pozostanę wierna swoim wypróbowanym markom. Testowałam natomiast nowy korektor rozświetlający i powiem szczerze , że wart grzechu. Poza tym marka ma też kilka innych całkiem przyzwoitych produktów, nie wszystkie :-), ale jest kilka perełek :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie widzisz tyle się na słuchałam, czytałam i oglądałam tych perełek, że stwierdziłam, że przecież tam jest cała gama różnych produktów i trzeba się za nie wziąć :-) Dlatego dopadłam cienie :-)

   Usuń
 6. szkoda, że tak się brzydko zachowuje, po Bobbi też bym się więcej spodziewała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale przynajmniej spróbowałam :-)

   Usuń
 7. I w takich chwilach żałuję, że w Polsce nie można oddawać kosmetyków. Od razu byś mogła wymienić odcień Bone na jakiś inny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - wtedy bez wahania zmieniłabym go na jakiś inny odcień :-)

   Usuń
 8. Taki cień to must have w każdej kosmetyczce, mam podobny kolor z Inglota, choć jest bardziej waniliowy niż Bone od BB. Kusi mnie by skomponować paletkę cieni BB w matowych, neutralnych odcieniach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100% :-) Tyle że mój Inglotowy Matte 353 wygrał z Bobbi Brown :-| Taka paletka to super sprawa, ale polecam najpierw pociap się troszkę w sklepie testerami, żebyś się nie rozczarowała tak jak ja tym cieniem - choć może inne kolory są lepsze :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...