wtorek, 5 lutego 2013

Puder bambusowy Biochemia Urody/Bamboo Powder Biochemia Urody

Hej,

Dziś będzie słów kilka o pudrze bambusowym z Biochemii Urody, który często gości w moich tutorialach.

Hey,

Today will be a few words aobut bamboo powder from Biochemia Urody (Beauty of Biochemistry), which is a often used in my tutorials.


Wg producenta: „Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość. Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych.” (źródło: http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html)

According to the producer: "bamboo powder contains more than 90% silica. It’s a white, light and fluffy pollen, which applied on the skin gives a transparent finish, without the effect of bleaching the skin. Powder has an intense matting properties. Due to the porous structure of the molecule has a high capacity to absorb excess sebum, giving the skin a matte look and perceived smoothness. Due to its high silica content, in addition to a smoothing and matting, bamboo powder also has a skin care properties. Antibacterial, soothing, promotes healing and regulates the activity of the sebaceous glands. "(Source: http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html)
Kupujemy sobie pojemniczek 10g za około 15,00 zł. Jak ja kupowałam ten produkt, to dostawaliśmy w plastikowym pojemniczku puder, do którego można dokupić sobie pojemniczek z sitkiem. Obecnie w sprzedaży jest od razu w pojemniczku z sitkiem.

We buy the 10g container  for about 15.00 PLN. As I bought this product, we got powder in a plastic container, and you could bought another container to it with strainer. Currently on sale is powder in container with strainer.
Używam go dość długo i przyznam, że polubiłam się z nim. Mam cerę mieszaną, ale jakoś nie odczuwam potrzeby używania pudru na całą twarz. Najczęściej używam go do gruntowania korektora pod oczami, czasem oprószam nim całą twarz. Jeśli chodzi o utrwalenie korektora pod oczami, to jest niezawodny. Maluję się wczesnym rankiem, potem spędzam dzień w pracy a często po pracy biegam coś załatwiać – puder utrzymuje korektor idealnie na miejscu. Przyznam, że ładnie matowi, nie bieli i jest dość trwały. Za taką cenę jest produktem wartym uwagi.

I use it quite a long time and I admit that I like it. I have combination skin, but I don’t feel the need to use of powder over the entire face. I use it mostly for grounding concealer under the eyes, sometimes sprinkle the entire face. When it comes to grounding concealer under the eyes, it is reliable. I put my make-up early in the morning, then spend the day at work and after work often I spend time doinh something - powder keeps concealer perfectly in place. I admit that nicely matt the skin, doesn’t white and is quite durable. For the price is a product worthy of attention.
Prośba o pomoc/Request for help

Jeśli nie macie co zrobić z waszym jednym procentem podatku, to tu jest dzieciaczek, który potrzebuje pomocy :-)

If you do not have anything to do with your one percent tax, it's here child who needs help :-)

 
Black Cat (Kate)

20 komentarzy:

 1. przyznam, że boję się białych pudrów i wierzę, że nie bieli jednak nadal się boję, bo wszystkie, które miałam i miały nie bielić to jednak bieliły, np słynny skin food;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czuję, że chyba dostaniesz małą przesyłkę w najbliższym czasie XD

   Usuń
 2. Bardzo , bardzo dziękuję :-) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. wygląda jak mączka ziemniaczana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda :-) Na szczęście nią nie jest :-D

   Usuń
 4. mnie nei bielił ale strasznie wysuszał , więc od tamtej pory ich nie używam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... Jak widać jest to kwestia indywidualna :-)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawy temat. Ja bardzo lubie wszystko co naturalne, szczególnie jeśli chodzi o skóre twarzy.
  Ale abstrahując - jestem ciekawa również tych korektorów pod oczy , jakich używasz, jakie mozesz polecić ? Coś z naturalnych może? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to parę rzeczy u mnie znajdziesz :-) Natomiast co do korektorów, to pisałam o Kryolanie kamuflażach oraz Deborah AGE reset. Nie trafiłam jeszcze na naturalny, który zachęcił by mnie do zakupu :-)

   Usuń
 6. Miałam go sobie kupić, ale siostra uraczyła mnie na gwiazdkę jakimś ryżowym sypańcem. Tak więc BU poczeka. ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... W takim razie czekaj grzecznie, a może coś Ci się pojawi w skrzynce ;-)

   Usuń
  2. Dobra dobra, do Świąt daleko. ;]

   Usuń
  3. Jakieś się wybierze. :) np. Dzień Dinozaura :D

   Usuń
 7. slyszalam duzo o tym pudrze i z checia bym go wyprobowala :) kusi mnie takze wiele innych produktow z BU i chyba najwyzszy czas w koncu cos zakupic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A powiem Ci, że mają kilka fajnych rzeczy i może rzeczywiście czas żebyś i Ty spróbowała :-)

   Usuń
 8. Czystego bambusowego nie miałam. Jedynie z jedwabiem a teraz dodatkowo oprócz jedwabiu jeszcze z koloidalną mączką owsianą i powiem, że mojej raczej suchej skórze bardzo podpasował. Jest dla mnie niezastąpiony latem. Już chyba nie będę szukać innego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to fajne zabawki, niedrogie i jako pudru robią swoje :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...